CGEX Borsası Kapanma Kararı Aldı

CGEX Borsası Kapanma Kararı Aldı

Paylaş
CGEX Borsası Kapanma Kararı Aldı

Güney Kore merkezli faaliyet gösteren Coinone kripto para borsası tarafından açılan CGEX borsası kapanma kararı aldığını duyurdu. Henüz açılalı bir sene bile olmamasına rağmen kapanma kararı alan borsa pek çok kişiyi şaşırttı. CGEX, Malta merkezli hizmet sunan bir kripto para borsası olarak faaliyetlere başladı. Ünlü borsa geçen hafta yaptığı duyuruda faaliyetlerine son vereceğini belirtmişti. Yapılan bu duyuruda 18 Eylül’de CGEX’in kapanacağı ve o tarihten itibaren bir daha hizmet vermeyeceğini açıklamıştı. 18 Eylül tarihinden itibaren para çekme, yatırma ve transfer işlemleri yapılmayacak. Hesaplarda kalan bakiyelerde o tarihten itibaren geri verilmeyecek.

CGEX borsası yaptığı açıklamada, 18 Eylül tarihinden itibaren tüm kullanıcı kayıtlarını da sileceğini duyurdu. Hatırlanacağı üzere ünlü kripto para borsası, 17 Temmuz günü geçici faaliyetleri durdurma kararı almıştı. Aslında CGEX, 17 Temmuz günü kapanacağının sinyalini vermişti. O gün tüm para yatırma ve tüm transfer işlemleri durdurulmuştu. Ayrıca API anahtarları da o tarihte devre dışı bırakılmıştı. Tüm bu kısıtlamalara karşı para çekme işlemleri sınırlandırılmamıştı. Çünkü herhangi bir kayba karşı kullanıcılar fonları diledikleri an geri çekebilirdi.

28 Ekim 2018 tarihinde açılan CGEX, tüm mücadelelere rağmen daha fazla ayakta durmayı başaramadı. CGEX’in açılmasına vesile olan Coinone borsası, Güney Kore’nin en büyük üçüncü, dünyanın ise en büyük seksen dördüncü kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap