CFTC lideri kriptoyu düzenleme konusunda konuştu

CFTC lideri kriptoyu düzenleme konusunda konuştu

Paylaş
BTC Piyasası: CFTC lideri kriptoyu düzenleme konusunda konuştu

CFTC lideri Rostin Behnham, kriptoyu düzenlemeye yardımcı çalışma hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto paraların düzenlenmesi dünya genelinde bir tartışma haline gelmişken CFTC lideri katıldığı bir podcastte hususa dair açıklamalarda bulundu. Lider Behnham, kriptoyu düzenlemeye yardımcı çalışma konusunda açıklamalar yaptı.

CFTC, kriptoyu düzenleme konusunda yardıma hazır

Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Komitesi (CFTC) lideri Rostin Behnam, kripto para ünitelerinin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Behnam, kripto pazarının bir cins düzenleyici çerçeve istediğini belirterek, kripto düzenlemesinin yasal mevzuatın geçilmesiyle gerçekleştirilebileceğini tabir etti.

Behnam, bir podcast sırasında, “Piyasa bir cins düzenleyici çerçeve istiyor üzere görünüyor. Net bir düzenleyici çerçeve olsaydı, kurumsal talebin muhtemelen artacağını iddia edebilirsiniz” dedi. Tıpkı vakitte, perakende iştirakin düşünülmesi gerektiğini ve dolandırıcılık ile manipülasyon tasalarına karşılık tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

Kongre üyeleri, CFTC’ye daha fazla yetki veren yasa tasarıları hazırladı ve kimileri kabul edildi. “21. Yüzyıl Maddesine Uygunluk” isimli yasa tasarısı, CFTC ve Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ortasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor.

BTC Piyasası: CFTC lideri kriptoyu düzenleme konusunda konuştu 1

SEC Lideri Gary Gensler, kripto para ünitelerinin birçoklarının menkul değer olduğunu belirtirken, Behnam ise piyasanın yüzde 70’inin emtia olduğunu söz etti. Behnam, emtia belirteçleri etrafında oluşan boşluğun doldurulması gerektiğini söyledi ve CFTC ve SEC‘nin birlikte çalışması gerektiğini vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap