CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu

CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu

Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Kurulu (CFTC), Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı hakkındaki davayı kazanarak 3,4 milyar dolar gelir elde etti.

ABD mali düzenleyicisi tarafından düzenlenen BTC dolandırıcılık davası sonuçlanmış oldu. Hakim, CFTC’nin davayı kazanarak 3,4 milyar dolarlık kar sağlayacağını açıkladı. Sonuçlanan dava ile ilgili yorumda bulunan CFTC, bunun “bir CFTC davasında verilen en yüksek sivil para cezası” olduğunu söyledi. BTC dolandırıcılık planlarına karşı savaş açan CFTC, bu savaştan galip gelerek rekor seviyede bir gelir elde etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu 1

CFTC’nin Hameleleri Devam Ediyor

CFTC’nin 27 Nisan’da yapılan bir açıklama, Teksas Bölge Mahkemesi Yargıcı Lee Yeakel’in, Cornelius Johannes Steynberg’e döviz süreçleri ve BTC içeren düzmece bir emtia havuzu planının içersinde olduğunda ötürü ceza ödemesini emretmişti. Son haftalarda kripto paralara ve kripto borsalarına odaklanan CFTC, kripto yatırımcısının yeni odağı haline geldi.

Yakın vakitte da Binance’a dava açmış olan CFTC, birçok kuruluşa yönelik hamelerini sürdürüyor. Son davasından rekor kıymette gelir kazanan CFTC’nin sıradaki gayesinin ne olacağı merak konusu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap