CFTC bir çifti kripto dolandırıcılığıyla suçladı

CFTC bir çifti kripto dolandırıcılığıyla suçladı

Paylaş
BTC Piyasası: CFTC bir çifti kripto dolandırıcılığıyla suçladı

Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Kurulu (CFTC), Michael ve Amanda Griffis çiftini kripto dolandırıcılığı ile suçladı.

CFTC, Michael ve Amanda Griffis çiftini “Kripto Aracılığıyla Tanrı’nın Nimetleri” isimli bir dijital varlık emtia havuzuyla 100’den fazla kişiyi dolandırmakla suçladı. CFTC’ye nazaran çift 6 milyon dolardan fazla fon topladı.

CFTC, bir çifti 6 milyon dolardan fazla fonla kullanıcıları dolandırmakla suçladı

CFTC’ye nazaran bir çift, dijital varlık emtia vadeli süreç mukaveleleri ticareti yapmak için fon toplama seçeneği sunmak emeliyle meslektaşlarına ve müşterilere ulaşarak 6 milyon doların üzerinde para topladı.

Michael ve Amanda Griffis çifti, havuz iştirakçilerine “Koç Wendy” olarak tanımlanan bir kişinin tavsiyesiyle “Apex Ticaret Platformu”nda “kripto vadeli işlemleri” ticareti yapmak için havuz fonlarını kullanacaklarını ve yüksek karlar elde edebileceklerini yanlış beyan etti. Ayrıyeten, potansiyel riskleri açıklamadan “abartılı karlar” vaat ettiler ve Ponzi üslubu ödemelerle irtibatlı olduğu tez edilen birtakım iştirakçilere 855.000 dolar ödendi.

BTC Piyasası: CFTC bir çifti kripto dolandırıcılığıyla suçladı 1

CFTC, çiftin havuzu ferdî paralarıyla karıştırdığını ve fonları elektronik ticaret platformu olan Apex Ticaret Platformu’nda vadeli süreç ticareti yapmak için kullanacağını belirtti.

CFTC‘nin uygulama yöneticisi Ian McGinley, bu dosyalama ile CFTC’nin dolandırılan kurbanlardan sorumlu bireylerden hesap sorma taahhüdünü pekiştirdiğini belirtti.

Michael ve Amanda Griffis, EXIT Realty Screamin’ Eagle isimli emlak firmasını işletiyor. Emlak firması şu anda mevzuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Kararın yargıç tarafından onaylanması durumunda çiftin dava hakkında adil yargılanma süreci sırasında halka açık bir biçimde konuşmaları yasaklanacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap