CashApp’teki Bitcoin satışlarında artış görüldü

CashApp’teki Bitcoin satışlarında artış görüldü

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CashApp’teki Bitcoin satışlarında artış görüldü

Bir araştırmaya nazaran CashApp‘teki Bitcoin satışları ikinci çeyrekte yüzde 34 arttı.

Ödeme şirketi Block, Inc., Cash App platformundaki Bitcoin satışlarının ikinci çeyrekte yüzde 34 artarak 2,4 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Bu periyotta Bitcoin satışlarından elde edilen brüt kar da yıldan yıla yüzde 7 artarak 44 milyon dolara yükseldi. Şirket, müşterilerin düşen fiyatlara karşın daha fazla dijital varlık satın aldıklarını belirtti.

Block Inc’e nazaran CashApp’teki Bitcoin satışları arttı

Block Inc’in raporuna nazaran CashApp’teki Bitcoin satışları bir evvelki yıla nazaran yüzde 34 artış gösterdi.

Bitcoin gelirindeki artış, müşterilere satılan Bitcoin ölçüsündeki artıştan kaynaklandı ve evvelki yıla kıyasla Bitcoin’in ortalama piyasa fiyatındaki düşüşle dengelendi.

Ulaş Utku Bozdoğan: CashApp’teki Bitcoin satışlarında artış görüldü 1

Ayrıca, Block raporunda Bitcoin yatırımlarına dikkat çekti. Şirket, 2020’nin dördüncü çeyreğinde 50 milyon dolar ve 2021’in birinci çeyreğinde 170 milyon dolarlık Bitcoin satın alarak yatırımlarını artırdığını belirtti. Bu yatırımların gerçeğe uygun kıymeti 30 Haziran 2023 prestijiyle 245 milyon dolar olarak hesaplandı, yani yatırımın defter bedelinden 142 milyon dolar daha fazla olduğu belirtildi.

Şirketin çeyrek geliri, geçen yılın birebir devrine nazaran 4,40 milyar dolardan 5,53 milyar dolara yükseldi ve brüt kar 1,47 milyar dolardan 1,87 milyar dolara yükseldi.

TradingView’e nazaran Block (CashApp’in sahibi olan şirket) payları, piyasa sonrası süreçlerde yüzde 5,5 düşüşle 69,53 dolara geriledi. Lakin pay senedi, bu yıl şu ana kadar yüzde 10,9 oranında yükseldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap