Cardano tabanlı MuesliSwap, kullanıcıların yüksek ziyanlarını iade edecek

Cardano tabanlı MuesliSwap, kullanıcıların yüksek ziyanlarını iade edecek

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano tabanlı MuesliSwap, kullanıcıların yüksek ziyanlarını iade edecek

Cardano tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) MuesliSwap, platformda slippage’ın nasıl işlediğini “yanlış anlayan” ve bu sebeple istemeden ziyana giren kullanıcılara geri ödeme yapacağını açıkladı.

Geliştiricilerin belirttiğine nazaran piyasa yapıcılar, “sınırlı buyruğu (limit order) girdikten sonra ek slippage meblağını iade edip etmeyeceklerini seçebiliyordu.”

Ticaret açısından slippage (kayma), piyasada beklenen fiyat ile buyruğun gerçekleştiği fiyat ortasındaki farktır. DEX’lerde kullanıcılar slippage düzeyini manuel olarak ayarlayabilir.

Ancak MuesliSwap kullanıcıları, merkeziyetsiz borsanın kullanım biçimi münasebetiyle yaklaşık bir yıldır bilmeden yüksek slippage seçiyor, münasebetiyle yüksek bir fark ödüyor.

Kişiselleştirilebilir slippage bir teşvik olarak tasarlansa da “yeni kullanıcılar ortasında birtakım yanlış anlaşılmalara” sebep oluyor.

Geliştiriciler de şöyle bir tahlil buldu:

Açıklamaya nazaran fonlar, kullanıcıların on-chain süreç geçmişleri tahlil edilerek otomatik olarak dağıtılacak ve ödeme süreci dört haftayı bulabilir.

10 milyon dolar bedelinde çeşitli token’lar bulunduran MuesliSwap, Cardano ağında en çok kullanılan platformlar ortasında yer alıyor. DefiLlama dataları, platformun geçtiğimiz yıl 500 milyon doların üzerinde trade gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap