Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

Paylaş
BTC Piyasası: Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

Input Output Hong Kong (IOHK), Hydra’nın ana ağda kullanıma sunulduğunu ve proof-of-stake (PoS) ağında ölçeklenebilirlik için yepisyeni bir standart belirlediğini duyurdu.

Cardano’nun Hydra protokolü üzerinde çalışan bir geliştirici olan Sebastian Nagel tarafından paylaşılan görüntüde, protokolün geliştirilmesindeki maksatlara değinildi. Nagel, protokolün geliştirilmesindeki gayenin, süreçleri ölçeklendirerek ana blok zincirini daha kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyledi.

Hydra, Ucuz ve Süratli Süreç İmkanı Sunacak

Cardano’nun uzun müddettir beklenen ölçeklendirme protokolü Hydra, ana ağ üzerinde yayına alındı.

Hydra, Cardano’nun ucuz ve süratli süreçlerin gerekli olduğu alanlarda benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan bir layer-2 olarak kabul ediliyor. Hydra’nın geliştirilmesi, Cardano ekosisteminde bu yılın en değerli gelişmelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Yeni protokolün ana ağ üzerinde yayına alınması, Cardano’yu ölçeklendirme ve süreç maliyetleri açısından kuvvetli bir akıllı mukavele merkezi olarak konumlandıracağına inanan toplulukta heyecan yarattı.

Konu ile ilgili yorumlarda bulunan Nagel, yeni protokolün Cardano’nun istek ettiği en son ölçeklenebilirliğe ulaşmasına yardımcı olacak protokollerin birincisi olduğunu belirtti. Nagel, bunun bir yükseltme olmadığının ve bu nedenle rastgele bir hard fork’a tabi olmadığının da altını çizdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap