Cardano (ADA) Fiyatı 24 Saat İçinde %11 Yükseldi

Cardano (ADA) Fiyatı 24 Saat İçinde %11 Yükseldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Cardano (ADA) Fiyatı 24 Saat İçinde %11 Yükseldi

Cardano (ADA), son 24 saatte %11 oranında artışla, 1.41 dolara yükseldi. Fiyat olumlu bir artış gördüğünden, Kilitlenen Toplam Değerde de (TVL) +%30’a yakın bir artış var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Olumlu durum, yeni lansmanların ağa çok önemli bir katkı sunacak faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanıyor olabilir. Cardano tabanlı merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan SundaeSwap, ana ağ lansmanının 20 Ocak’ta gerçekleşeceğini duyurdu. Aralık ayında Charles Hoskinson, Cardano’da önümüzdeki birkaç hafta içinde ana ağda bazı DEX lansmanlarının yakın olduğunu söylemişti. Şu anda MuesliSwap, DeFillama’daki Cardano ekosisteminde çalışan ilk ve tek DEX’tir. Bununla birlikte, başka bir DeFi protokolü olan VyFinance (VYFI) ağda ilk kez sahneye çıktı. Neural Net AutoHarvesting & KYC’siz Hedge Fund Staking’i Cardano’ya getirmeyi amaçlayan bir protokol.

Bununla birlikte, Pavia.io’nun ilk Metaverse olarak On Cardano’yu resmen başlattığını da belirtmeliyiz. Şirket şunları kaydetti:

“Decentraland ve Ethereum’daki Sandbox Game gibi projelerin hemen ardından Metaverse, Cardano blok zincirine Pavia.io ile geliyor.”

Bununla birlikte Cardano, 2022’de ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik gibi “klasik” sorunları ele almayı hedeflediğini duyurdu.

2022 Cardano Yılı mı olacak?

IOHK, son blog yazısında şunları kaydetti:

“Parametre ayarlamaları, iyileştirmeler, geliştirmeler ve diğer yeniliklerin tümü, 2022 boyunca Cardano’nun kapasitesini ve verimini istikrarlı bir şekilde artırmada rol oynayacak.”

ardano, dApp’lerin temelini oluşturan Plutus komut dosyası geliştirmelerine de odaklanıyor. IOHK şu ifadeleri kullandı:

“İlk Plutus yeteneği devreye alındığında, büyüyen bir geliştirici topluluğu ile işbirliği içinde Plutus dilinin ifadesini ve genel önermeyi geliştirmeye devam ediyoruz.”

Bununla birlikte Hoskinson, bu çeyrekte daha fazla Cardano dApp’inin yolda olduğunu yineledi.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap