CANLI: FED Lideri Konuşuyor! Altın ve BTC Fiyatlanıyor

CANLI: FED Lideri Konuşuyor! Altın ve BTC Fiyatlanıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: CANLI: FED Lideri Konuşuyor! Altın ve BTC Fiyatlanıyor

ABD merkez bankası FED, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını beklentilerle uyumlu şekilde 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. Bitcoin fiyatı FED kararıyla aniden yükselişe geçip sonra gerilerken, altın fiyatı önce gerileyip daha sonra tekrar eski konumuna döndü. Karar daha önce fiyatlandığı için şimdilik piyasalarda ciddi bir değişiklik yaratmadı. Bununla birlikte odak noktası FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasında olacak. Jerome Powell karardan yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Gözler Jerome Powell’ın açıklamalarında… Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim… Makale FED Başkanı’nın yeni açıklamalarıyla sürekli güncellenecektir. Açıklamaları kaçırmamak için sayfayı sürekli güncelleyin!

FED Başkanı konuşuyor: İşte Jerome Powell’ın açıklamaları

ABD merkez bankası olan FED, beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. Bununla birlikte karar metninde faiz artışlarının yakında başlamasının uygun olacağı belirtildi. Ayrıca, bilançonun küçültülmesine yönelik operasyonun da sıkılaşmanın ardından geleceği ifade edildi. Karar metninde varlık alım operasyonunun Mart başında tamamlanacağı açıklandı. Metninde ayrıca, ekonomik görünüme ilişkin olarak yeni Covid varyantları nedeniyle de risklerin devam ettiği vurgulanırken ekonomi ve istihdamın güçlü olduğu, istihdam kazanımlarının da sağlam nitelikte bulunduğu ifadelerine yer verildi.

FED kararları piyasa beklentisiyle uyumlu geldi. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla aniden düşüşe geçti, sonra ise toparlandı. Şimdi FED Başkanı Jerome Powell konuşuyor. FED Başkanı Jerome Powell, faiz kararının açıklanmasından yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Jerome Powell’ın ilk açıklamaları şu şekilde:

Artan enflasyon ve güçlü iş piyasası ortamında, politikamız gelişen ekonomik ortama göre kendini uyarlamaktadır. Ekonomik aktivite geçen yıl güçlü bir şekilde genişledi. Mali ve para politikası desteği de hane halkının ve işletmelerin sağlıklı finansal koşulları ile birlikte ekonominin dirençli olduğunu bizlere gösterdi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap