Bybit’teki 432 milyon dolarlık Bitcoin transferi korkuttu!

Bybit’teki 432 milyon dolarlık Bitcoin transferi korkuttu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bybit’teki 432 milyon dolarlık Bitcoin transferi korkuttu!

Gece saatlerinde Bybit’ten 3 evreli olmak üzere toplamda 432 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) çıkartıldı.

Bitcoin’in (BTC) kritik bölgeye yaklaşmasıyla birlikte piyadaki transferlerin boyutu da büyük bir ölçüde artmış durumda. Onchain tarafında BTC ve ETH’ye dair bilgiler korkutmaya devam ediyor. Son olarak gece saatlerinde Bybit’ten 432 milyon dolar kıymetinde BTC çekildi. Bu kadar büyük bir transferin şimdi ne emelle ve kim tarafından kullanılacağı bilinmiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bybit’teki 432 milyon dolarlık Bitcoin transferi korkuttu! 1
Ulaş Utku Bozdoğan: Bybit’teki 432 milyon dolarlık Bitcoin transferi korkuttu! 2

Akıllarda soru işareti yarattı

432 milyon dolar pahasındaki BTC çıkışı, tek atakta değil, art arakaya 3 atakta gerçekleşti. Borsadan birinci olarak 5.057 BTC (132 milyon dolar) çeken cüzdan, daha sonrasında 5.360 BTC (139,9 milyon dolar) ve 6.157 BTC’yi (160,8 milyon dolar) borsadan çıkardı. Kimliği belgisiz bu cüzdan, transfer atılımıyla birlikte soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Yatırımcıların ve Bybit kullancıların birinci olarak gündeme getirdiği bahis “likidite sorunu” oldu. Hem piyasanın elverişliliği hem de düzenleyici baskılarından ötürü sıkıntı vakitler geçiren kripto borsaları, likidite ile gayret vermeye devam ediyor. Bybit’te gerçekleşen bu rekor seviyedeki BTC transferi ise, borsada likidite sorunu olabileceğine dair söylentiler yarattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap