Bybit ve OKX pazar hissesi kazandıkça kripto süreç hacimleri değişiyor

Bybit ve OKX pazar hissesi kazandıkça kripto süreç hacimleri değişiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bybit ve OKX pazar hissesi kazandıkça kripto süreç hacimleri değişiyor

KÜRESEL – Kripto para piyasalarının dinamik ortamında, süreç hacimlerindeki ve pazar hisselerindeki değişimler borsalar ortasında değişen kalıpları vurguluyor. Bybit ve OKX, sırasıyla %11,94 ve %20,2’lik pazar hisselerini yakalayarak türevler dalında değerli adımlar attı. Bu durum, Mart 2023’ten bu yana en yüksek genel süreç hacmine ulaşan kripto piyasasındaki genel faaliyet artışının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Chicago Ticaret Borsası (CME) da türev hacimlerinde kayda bedel artış eğilimleri yaşadı. CME’deki Bitcoin vadeli süreç açık faizi (OI) Binance’inkini aşarak borsa için değerli bir kilometre taşını işaret etti. Ayrıyeten, CME’deki Ethereum vadeli süreçleri Şubat 2022’den bu yana en yüksek noktasına ulaşarak Ethereum tabanlı türevlere olan ilginin yine arttığını gösterdi.

Binance’in süreç hacmi Kasım ayında 1,26 trilyon dolara ulaşmasına karşın, Ekim 2020’den bu yana en düşük pazar hissesiyle karşı karşıya kaldı. Bu düşüş, süreç hacimleri sırasıyla 375 milyar dolar ve 660 milyar dolara yükselen Bybit ve OKX’in büyümesiyle yan yana geldi. Değişen dinamikler türevlerle hudutlu değil; spot piyasalarda da değişiklikler görüldü ve Upbit pazar hissesi kazanmada Bybit ve OKX’e katılırken Binance düşüş yaşadı.

Daha geniş bağlamda, merkezi borsalar değerli ticaret hacimleri kaydetti; spot süreçler 1 trilyon dolara (965,8 milyar dolar) yaklaşırken türevler 2 trilyon doları (2,58 trilyon dolar) aştı. Kripto süreçlerinin %73,3 üzere değerli bir kısmını oluşturan türev ticareti, tüccarlar ortasında kripto para ünitesi alanında daha karmaşık finansal araçlara yönelik artan iştahı yansıtmaktadır.

Son sayılar, yatırımcılar hem spot hem de türev süreçler için çeşitli platformları keşfettikçe kripto borsası ortamındaki çeşitlenme eğiliminin altını çiziyor. CME’nin performansının yanı sıra Bybit ve OKX üzere borsaların yükselişi, birden fazla oyuncunun dalgalı piyasa şartlarında hakimiyet için yarıştığı rekabetçi ve gelişen bir pazara işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap