Bybit, İngiltere operasyonlarını askıya alıyor

Bybit, İngiltere operasyonlarını askıya alıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bybit, İngiltere operasyonlarını askıya alıyor

Kripto borsası Bybit, ülkede kalmak için tüm seçenekleri denediğini duyurduktan sadece bir hafta sonra önümüzdeki ay prestijiyle İngiltere operasyonlarını askıya alacağını bildirdi.

1 Ekim’den itibaren yeni müşteriler hesap açamayacak. Mevcut müşteriler ise 8 Ekim’den itibaren para yatıramayacak, yeni mukavele oluşturamayacak yahut konum açamayacak. Yeniden de kullanıcılar, durumlarını azaltıp kapatabilecek ve fonlarını çekebilecek.

Borsanın operasyonlarını durduracağını söylediği 8 Ekim tarihi, birebir vakitte Finansal Davranış Otoritesinin (FCA) kriptoya yönelik yeni düzenlemelerinin yürürlüğe gireceği tarih olarak karşımıza çıkıyor. Yeni kurallar, reklam ve promosyon işlerini yürütmek için kripto firmalarının FCA’ya kayıtlı olmasını gerektiriyor. Bybit ise bu firmalar ortasında yer almıyor.

Şirket açıklaması şu formda:

Bybit yalnız değil

Kripto borsası, yeni düzenlemelere karşılık olarak İngiltere operasyonlarını askıya alan birinci ve tek kripto şirketi değil.

Uluslararası ödemelerin dev ismi PayPal (PYPL), geçtiğimiz ay gelecek yıla kadar ülkedeki kripto hizmetlerini durduracağını açıklamıştı. Digital Currency Group’a ilişkin Luno da birtakım İngiltere müşterilerinin borsa aracılığıyla daha fazla yatırım yapmasını engelleyeceğini söyledi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap