Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu!

Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu!

Paylaş
BTC Piyasası: Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu!

Kripto para dünyasında Bitfinex hackiyle ilgili olarak değerli bir gelişme kelam konusu. Hacker sonunda bulundu. New York’ta ikamet eden 35 yaşındaki Ilya Lichtenstein sonunda bir itirafta bulundu. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Ele geçirilmesi sıkıntı Bitfinex Hacker’ının maskesini düşürmek

New York’ta ikamet eden 35 yaşındaki Ilya Lichtenstein bugün açıklama yaptı. Buna nazaran, Bitfinex hackerı olduğunu itiraf etti. Bu bağlamda kripto borsasında milyonlarca dolarlık bir hack gerçekleştirdiğini de kabul etmiş oldu. Lichtenstein kara para aklama komplosu suçlamalarını kabul ediyor. Buna nazaran, ABD Bölge Mahkemesi’nde yakın vakitte yapılan bir duruşmada kimliğini açıkladı.

BTC Piyasası: Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu! 1

Bitfinex hackerının kimliği yıllarca sıkı korunan bir sır olarak kaldı. Lakin, 35 yaşındaki New York sakini Ilya Lichtenstein, makûs şöhretli siber ataktaki rolünü kamuoyuna açıkladı. Bu nedenle anonimlik perdesi nihayet kalktı. Lichtenstein bu şaşırtan açıklamayı, kara para aklama komplosu suçlamalarını kabul ettiği Washington’daki ABD Bölge Mahkemesi’ndeki duruşma sırasında yaptı.

Bitfinex: Multi-Milyon dolarlık bir hack

2016’da meydana gelen hack olayında Lichtenstein ve eşi Heather “Razzlekhan” Morgan, 119.754 Bitcoin’i aklamak için bir komploya karıştı. Ayrıyeten hackleme sırasında bu ölçü 71 milyon dolar üzere şaşırtan bir sayıya tekabül ediyordu. Bu ifşaat, çift tarafından düzenlenen kapsamlı mali dolandırıcılık planına ışık tuttu.

BTC Piyasası: Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu! 2

Cüretkâr hack saldırısının amacı olan Bitfinex çok uğraş harcadı. Faillerin maskesini düşürmek ve çalınan Bitcoin’i geri almak için çok çalıştı. Yorulmak bilmeyen gayretlerinde ABD Adalet Bakanlığı ile itinayla işbirliği yaptı. Yedi yıllık bir adalet arayışının akabinde, gayretlerinin doruk noktası nihayet bilgisayar korsanlarının aksiyonlarının sonuçlarıyla yüzleşmelerini sağladı.

İtiraf şok tesiri yaratıyor

Ilya Lichtenstein’ın itirafı kripto topluluğunda şok tesiri yaratıyor. Başka taraftan bu olay dijital varlık alanında güvenlik tedbirlerinin artırılmasının ehemmiyetine işaret ediyor. Başka taraftan bu tedbire dair keskin bir hatırlatma fonksiyonu görüyor. Kripto para dünyası gelişmeye devam ediyor. Buna nazaran, kullanıcıların fonlarını muhafaza ve borsaların bütünlüğünü müdafaa arayışı devam eden bir süreç.

BTC Piyasası: Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu! 3

Zaman geçse de hatalılar hareketlerinin sonuçlarından kaçamıyor. Bitfinex davası bize bu sonucu gösteriyor. Hatalılar eninde sonunda adaletin karşısında kendilerini buluyor. Kripto para korsanları, zalimce avlanacakları ve hareketlerinin cezasız kalmayacağı konusunda uyarıldı.

Gelecekteki hatalılar için caydırıcı

ABD’li yetkililerin Bitfinex bilgisayar korsanlarının peşine düşme konusunda gösterdikleri kararlılık kıymetli. Buna nazaran kripto alanındaki potansiyel hatalılara güçlü bir bildiri göndermektedir. Yasadışı faaliyetlerde bulunmanın risklerinin yüksek olduğu ve adaletin eninde sonunda yerini bulacağı konusunda ihtarda bulunarak güçlü bir caydırıcılık fonksiyonu görüyor.

BTC Piyasası: Büyük İtiraf: Bitfinex Hackerı Sonunda Bulundu! 4

Kripto para dünyası gelişmeye devam ederken, siber kabahatlerle uğraş de süregelen bir savaş olmaya devam ediyor. Bitfinex davasındaki adalet arayışı, dijital varlıkların bütünlüğünü muhafaza ve yatırımcıları ve kullanıcıları makus niyetli aktörlerden müdafaa kararlılığının altını çizmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap