Büyük gelişme: Bakkt destekli iki dev Bitcoin fonu başlatılıyor!

Büyük gelişme: Bakkt destekli iki dev Bitcoin fonu başlatılıyor!

Paylaş
Büyük gelişme: Bakkt destekli iki dev Bitcoin fonu başlatılıyor!

İki yeni Bitcoin fonu yakında piyasaya sürülüyor. Kripto para birimi bazlı tanınmış hedge fonu Galaxy Digital Capital, Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonu ve Galaxy Bitcoin Fonu olmak üzere iki yeni Bitcoin fonu piyasaya sürecek. Şirket şu anda aktif olarak 337 milyon dolarlık varlık yönetiyor.

İki Bitcoin fonu kime yönelik olacak?

Yeni fonların her biri belirli bir yatırımcı kitlesine yönelik olacak. Her ikisi de zengin perakende ve kurumsal yatırımcılara yönelik.

Galaxy Bitcoin Fonu, asgari yirmi beş bin dolarlık yatırımla büyük perakende yatırımcılara odaklanacak. Kullanıcılara bu fonda her çeyrek için yalnızca bir para çekme yetkisi verilecek. Öte yandan, Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonu kurumsal yatırımcılara odaklanacak ve bir abonelik için daha da yüksek bir asgari depozitoya sahip olacak. Ancak yatırımcılar haftada bir kez para çekebilecek.

Fonları Bakkt destekliyor

Bakkt, her iki fonu da işlem açısından güçlendirecek temel platform olacak. Intercontinental Exchange iştiraki Bakkt, bir vesayetçi olarak görev yapacak. Fiyatlandırma acentesinin rolü Bloomberg tarafından üstlenilecek. Firma halihazırda Galaxy Digital Capital ile ortaklaşa Bloomberg Galaxy Crypto Index kullanıyor. Tüm bunlar, başarılı bir kripto hedge fonunun bileşenleri olarak gösteriliyor.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların bugün dijital varlıklara maruz kalmak istediklerini ekliyor. Eski yatırımcılar yatırım yaparken en yüksek güvenlik standartlarını istiyor. Bakkt’ın bu fonlara eklenmesi, koruma ve işlem amacıyla dijital varlıklara kurumsal düzeyde güvenlik sağlayacak. Galaxy Bitcoin Funds gibi ürünler yalnızca kripto pazarını genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda endüstride daha yüksek güvenlik standartlarını da teşvik edecek.

Eski yatırımcılar Bitcoin dünyasına adım atacak

Eski yatırımcıları da Bitcoin yatırım dünyasına getirmek üzere kurulan Bitcoin fonları, kripto pazarına bağlı olarak uzun süreçlere veya güvenlik risklerine sahip olmayacak. Yatırımcıların Bitcoin depolamaktan endişe duymadan, yalnızca fonlarına odaklanabilecekleri bir ekosistem amaçlanıyor

Başka bir deyişle, bu Bitcoin fonları yatırımcı topluluğuna Bitcoin ile ilgili bir güven duygusu uyandırmaya yönelik kuruluyor. Ayrıca gelecekte büyük yatırımcıların katılabileceği benzer fonların lansmanı için bir launchpad kurulması da hedefleniyor.

cryptopolitan

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap