‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler!

‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler!

Bitcoin ve altcoin dünyasında büyük dalgalar etkileyici fiyat hareketlerinin işaretidir. Kıymetli artışların olması beklenir. Öteki taraftan bu dalgaları haber veren analistlerin görüşlerine bakarız. Buna nazaran de kendi bakış açımıza form veririz. Artık 7 Bitcoin analistinin varsayımlarını sizlerle paylaşacağız.

Analist CrediBull Bitcoin için 10 bin dolarlık bir hareket bekliyor

Kripto para dünyasında tanınan bir analist olan CrediBull Bitcoin için açıklamalar yapıyor. Buna nazaran son üç çeyrekte BTC için üst taraflı bir sıkıştırma birikimine dikkat çekiyor. Bu birikim analiste nazaran üst taraflı yani fiyatın artacağına yönelik bir sinyal verdi. Bu sinyal ile birlikte Bitcoin için 10 bin dolarlık bir hareketin gelme ihtimali var.

Analistin bu yaklaşımı hakikaten de dikkat çekiyor. Analist bundan evvelki sinyallere bakarak açıklama yapıyor. Buna nazaran analist 24 bin dolardan 31 bin dolara yanlışsız son sinyale işaret ediyor. Buna nazaran bundan sonraki sinyalin Bitcoin’i 41 bin dolar düzeyine getireceğine inanıyor. Analiste nazaran su düzeyin gelmesi üçüncü dalga projeksiyonuna dayanmakta. Gelecek olan dalga ekseriyetle son dürtüye yol açan ikinci dalgadaki projeksiyonun 1,67 katına eşittir. Fakat analist bu dalga başlamadan evvel BTC’de 27 bin 900 dolar düzeylerine hakikat düşüş bekliyor. Başka taraftan önümüzdeki iki hafta içinde bir yükseliş kelam bahis olacağını da vurguladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler! 1

QCP Capital’den Bitcoin tahmini

Kripto varlık alım satım şirket QCP Capital BTC için açıklama yapıyor. Buna nazaran, makro manşetlerin yahut piyasa değişikliklerinin Bitcoin ve Ethereum’u etkilemediğini söylüyor. Şirket, USD ve pay senetleri üzere klâsik makro etkenlerle korelasyonların neredeyse sıfıra düştüğünü vurguluyor. QCP Capital, DXY endeksi, SPX endeksi ve NDX endeksine karşı BTC/USD korelasyonunun sıfıra hakikat yöneldiğini gösteren birkaç ekran manzarası paylaştı. Bu durum, kripto piyasası sakin ve yatay bir halde süreç görürken gerçekleşiyor.

QCP Capital’e nazaran, yatay fiyat hareketi bu ayın başlarında XRP kararı etrafındaki dalgalanmanın akabinde başladı. Ayrıyeten, kripto sanayisinde konsolidasyon devam ediyor. Buna nazaran, şirket NFT’ler ile DeFi’de bir ölçü daralma tespit etti. Ünlü kripto varlık alım satım şirketi, bu yılın sonuna gerçek BTC’de volatilitede bir artış ve muhtemelen besbelli bir fiyat artışı bekliyor. Blackrock spot ETF kararına odaklanıyor. Ayrıyeten yaklaşan Bitcoin Halving’in tesiriyle fiyat artışının önümüzdeki yıla yayılacağını iddia ediyor. Şirketin öngörüsü, devam eden birikimden etkilenen bir momentum oluşumuna işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler! 2

Daan Crypto Trades’tan sıkışma uyarısı

Geçen hafta FED’in faiz kararıyla birlikte bir dizi makroekonomik bilgi olayı vardı. Buan karşın hafta boyunca piyasalar sakin kaldı. Bu sakinlik ister istemez birtakım analistlerin endişe dolu yorumlar yapmasına neden oluyor. Tabi bu kaygıların büyük bir fiyat hareketine işaret ettiğini de belirtelim.

Analist Daan Crypto Trades BTC için fiyat hareketinin 2023 yılının başından bu yana hiç bu kadar sıkışmamış olduğuna dikkat çekiyor. Bu durumun uzun sürmesi halinde onu takip edecek olan hareketin de o kadar büyük olacağına işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler! 3

Rekt Capital’den fiyat istikrarı vurgusu

Ünlü analist Rekt Capital Bitcoin için haftanın büyük kısmındaki fiyat hareketine odaklanıyor. Buna nazaran analist BTC’nin yaklaşık 29.250 dolar düzeyinde etkileyici bir fiyat istikrarı sergilediğine işaret ediyor.

Daha evvel atmış olduğu tweete de dikkat çeken Rekt Capital, BTC’nin siyah alanı takviye olarak muvaffakiyetle yine test ettiğini vurguluyor. Siyahın üzerinde bir aylık kapanışa da vurgu yapan analist Bitcoin için tekrar testin başarılı olduğunu belirtiyor. Bu durumum 29.250 dolar düzeyini geçme manasında teyit olacağını da vurguluyor. Birebir biçimde hareketin 30.000 dolarların orta düzeyleri olacağını işaretliyor.

Material Indicators’ten Balina vurgusu

Binance BTC/USD sipariş defterindeki traderlar ortasındaki hareketleri tahlil eden izleme kaynağı Material Indicators balinalara vurgu yapıyor. Buna nazaran, balinalardan gelen alım baskısının 30.000 dolara yakın artan dirençle birleştiğini belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler! 4

Bu yaklaşıma eşlik eden yorumlar da vardı. Buna nazaran Haftalık ve Aylık mum kapanışlarına yaklaşana kadar BTC fiyat hareketinin üst taraflı olduğu noktasında beklentiler kelam konusu.

Analist Jelle’den Bitcoin için MACD çaprazı açıklaması

Daha heyecan verici bir husus ise BTC’nin hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesi üzerinde potansiyel bir yükseliş eğilimi halinde ortaya çıktı. Analist Jelle Twitter’dan yaptığı açıklamada Bitcoin için bir noktaya vurgu yapıyor. Analiste nazaran Bitcoin aylık yükseliş MACD çaprazını kilitlemeye 1,5 gün uzaklıkta.

Aylık vakit dilimlerinde, çeşitli piyasa gözlemcileri, bu türlü bir boğa bayrağının onaylanmasına birkaç santim kaldığını ve tarihi modellerin tekrarlanması durumunda, gelecekte üst istikametli olarak fiyat hareketinin sonuçlanması gerektiğini belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler! 5

Stockmoney Lizards’tan destekleyici açıklama

Ticaret kaynağı Stockmoney Lizards da çaprazın olumlu sonuçlarından umutluydu. Fakat tekrar de görünümünün “Bitcoin BTC’nin yaz düzeltme modundan çıktığı manasına gelmediğini” kabul ediyor.

Ekteki bir grafik, 2015’in sonlarından evvelki bir aylık MACD çaprazını gösteriyor. Buna nazaran, Bitcoin BTC’nin iki yıl sonra son döngünün tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 20.000 dolara yükselişinin hazırlıklarını müjdeledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Büyük Dalga Geliyor’ 7 Bitcoin Analistinden Tahminler! 6

Daha düşük vakit dilimlerindeki MACD çaprazı yanlış alarm olarak da karşımıza çıkıyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Ağustos 2021’deki haftalık çapraz yani kesişim, o yılın Kasım ayında Bitcoin’in şu anki tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine çıkmasını evvelce haber verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap