Büyük ABD bankaları, meclis panellerinde kripto paralardan söz edecekler

Büyük ABD bankaları, meclis panellerinde kripto paralardan söz edecekler

Paylaş
Uzman Coin: Büyük ABD bankaları, meclis panellerinde kripto paralardan söz edecekler

Kripto paralar konusunda ciddi hamlelerde bulunmanın eşiğinde olan dev Amerikan bankaları bugün Senato Bankacılık Komitesi önünde, yarın ise Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler panelinde dijital varlıklardan söz edecekler. CitiGroup, JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of America yöneticileri toplantılarda hazır bulunacak.

CoinDesk’in haberine göre banka yönetici ve CEO’larının, kurumlarının ekonomi üzerindeki etkisini ve operasyon uygulamalarını tartışacakları belirtiliyor. Yöneticilerin kripto para konusunda ciddi şekilde eğilmeleri ve bu piyasanın artık görmezden gelinemeyecek kadar büyümesinin sebeplerini anlatmaları bekleniyor.

Bu kurumlardan 3’ünün CEO’larının, toplantılar önceside kripto para konularındaki olumlu açıklamaları ise dikkat çekti.

“Müşteri talepleri ve gelişen teknolojiye odaklanıyoruz”

Konuyla ilgili konuşan CitiGroup CEO’su Jane Fraser şu ifadeleri kullandı:

“Citi olarak biz, dijital varlık alanındaki değişiklikleri ve müşterilerimizden gelen taleplere odaklanıyoruz. Dijital varlıklar dünyasındaki değişimler, dağıtık defter teknolojisi gibi gelişimleri regülasyonlar çerçevesinde inceliyoruz.”

“Kripto paraları yakından takip ediyoruz”

Bir başka açıklama ise yönetimi altında 2 trilyon dolarlık varlık bulunduran Wells Fargo şirketinin CEO’su Charles Scharf’tan geldi. Scharf kripto paralar konusundaki gelişmeleri yakından izlediklerini belirti ve şöyle konuştu:

“Alternatif yatırım ürünleri olarak ortaya çıkan kripto paralarla ilgili gelişmeleri yakından ve aktif takip ediyoruz, ancak para birimi olarak statüleri ve ödeme konusu hala değişken…”

“Kripto para hizmetimiz şu an yok ama inceliyoruz”

Bank of America CEO’su Brian Moynihan ise, kripto paralardaki gelişmeleri ve müşteri taleplerini incelemeye devam ettiklerini belirtti ve şunları söyledi:

“Kripto paralarla ilgili ürünleri, hizmetleri ve müşteri taleplerini inceliyoruz. Ancak şu anda kripto para kredisi vermiyoruz ya da birincil işi kripto para yatırımı ya da işlemleri olan şirketlere bankacılık hizmeti sunmuyoruz” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap