Bugün 680 Dolardan Bitcoin Almak İster miydiniz? Fırsatı Kaçırdınız!

Bugün 680 Dolardan Bitcoin Almak İster miydiniz? Fırsatı Kaçırdınız!

Paylaş
Bugün 680 Dolardan Bitcoin Almak İster miydiniz? Fırsatı Kaçırdınız!

Bugün kripto para piyasasının en ilginç günlerinden biriydi. Çünkü an itibarıyla 7 bin 300 dolar olan Bitcoin fiyatı, bir borsada kısa süreliğine 680 dolara kadar düştü.

Bu borsa pek bilinmeyen, düşük hacimli bir borsa değildi. Hatta tam aksine, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’ti.

680 Dolardan BTC

Binance kullanıcıları bugün normalde 7 bin 300 dolar gibi bir fiyata sahip olan Bitcoin’i bundan çok daha düşük bir fiyattan satın alabilirlerdi.

Bundan birkaç saat önce Binance’teki BTC/USDS paritesinde ani bir düşüş yaşandı. Bitcoin bu düşüşün sonucunda çok kısa bir süreliğine 680 dolara kadar düştü.

Bu sürecin gerçekten çok kısa sürdüğünü vurgulamak gerekiyor. Çünkü çok ani bir şekilde 680 dolara düşen Bitcoin, aynı hızda eski seviyesine geri döndü. Ancak düşük fiyattan emir giren yatırımcılar, bu düşüşten çoktan faydalanmış oldular.

Niye Düştü?

Bazı kripto para takipçileri bunun volatilite ile ilgili olduğunu, bazıları ise bunun teknik bir sorun olabileceğini öne sürüyor. Ancak Binance henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil.

Buna benzer olaylar aslında önceden de yaşanmıştı. Bu yılın başlarında Waves’in Binance’teki fiyatı birkaç saniye içerisinde yüzde 99 oranında değer kaybedip 10 satoshiye kadar düşmüştü. Başka bir örneği ise yine bu yılın nisan ayında, Kraken’daki Bitcoin fiyatı kısa sürede bin dolar düşünce görmüştük.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap