Bu Yıl 4.4 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bu Yıl 4.4 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı

Paylaş
Bu Yıl 4.4 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı

CipherTrace, bu yıl kripto para sektöründe yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili yeni bir araştırma yaptı.

Şirketin bulgularına göre bu yıl içerisinde eylül ayına dek 4.4 milyar doların üstünde kripto para çalındı.

Olaylar Büyüyor

CipherTrace tarafından yapılan araştırmalara göre bu yıl kripto para hırsızlıklarının boyutunda yüzde 150’lik bir artış görüldü. 2018’de toplamda 1.4 milyar dolarlık kripto para çalınmıştı. Ancak bu yıl çalınan kripto paraların değeri 4 milyarı aşmış durumda.

CipherTrace araştırmacıları kripto para hırsızlarının eskisine kıyasla çok daha gelişmiş metotlar kullandıklarını ve artık küçük hedeflere değil büyük hedeflere saldırdıklarını söylüyorlar. CipherTrace CEO’su Dave Jevans konu hakkında şu yorumu yapıyor:

Günümüzdeki saldırganlar artık çok daha sabırlılar ve paralarını almak için bir süre beklemeyi göze alıyorlar. Artık 100 milyon dolarlık hırsızlıklar ve dolandırıcılıklar görüyoruz. Ayrıca bunları düzenleyen kişiler çok daha temkinli davranıyor, dikkat çekmemek için çaldıkları paraları küçük miktarlarda kullanıyorlar.

Jevans ayrıca şu anda kripto para sektöründe çalınan paraların toplam değerinin 4.4 milyar dolardan daha fazla olabileceğini de ekledi. Jevans’a göre 5 milyon doların altında olan çoğu dolandırıcılık ve hırsızlık çoğu zaman kayıtlara geçmiyor ve bu da toplanan verileri yetersiz kılıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap