Bu Yeni Göstergeye Göre Bitcoin 8.570 Dolara Doğru Koşuyor

Bu Yeni Göstergeye Göre Bitcoin 8.570 Dolara Doğru Koşuyor

Paylaş
Bu Yeni Göstergeye Göre Bitcoin 8.570 Dolara Doğru Koşuyor

Kriptokoin – Bitcoin stok akış (S2F) modeli, Bitcoin’in mevcut tedarik hızında mevcut arza ulaşmasının ne kadar süreceğini, stok / akış oranı olarak bilinen bir metriği ortaya koyarak açıklar.

Bitcoin, herhangi bir varlığın en yüksek stok / akış oranlarından birine sahip olduğundan, cazip bir yatırım seçeneği olarak kabul edilebilir. Bunun nedeni, Bitcoin’in mevcut dolaşım arzını mevcut üretim seviyelerinde elde etmesinin uzun zaman almasıdır.

Geriye Doğru Test Edilen Veriler ve Güncel Veriler

Anlaşılır bir şekilde, S2F oranı, geriye doğru test edilen verileri kullanırken Bitcoin fiyatını doğru bir şekilde modellediği için, birçok destekçi artık S2F oranı ile öngörülen Bitcoin değeri ile gerçek cari fiyat arasındaki farkın Bitcoin’in gelecekteki yörüngesi hakkında bir fikir verebileceğine inanıyor.

Genel olarak, bu Bitcoin’in tahmin edilen değerine doğru hareket etme eğiliminde olduğu varsayımına dayanacak. Öyleyse, tahmin edilen değer mevcut değerinden daha yüksekse, bu bir boğa göstergesi olarak düşünülebilir, çünkü Bitcoin model fiyatına ulaşmayı takdir etmelidir, oysa kripto para birimi şu anda modelin öngördüğünden daha yüksek bir değere sahipse bunun tersi geçerli olur.

Bitcoin Stok Akış Modeli

Maalesef, mevcut fiyat ile öngörülen fiyat arasındaki farklılığı izlemek zaman alıcı bir çaba olabilir, bu yüzden süreci basitleştirmek için başka araç geliştirilmiştir. Bu eşitsizliği düzene sokmanın bir yolu, S2F modeli tarafından tahmin edilen fiyatın mevcut Bitcoin fiyatına bölünmesi ve ardından bu değerden çıkarılmasıyla hesaplanabilen S2F katının tanımlanmasıdır.

Bu değer negatifse, Bitcoin değeri düşük değer olarak kabuledilebilirken, pozitif bir katsayı aşırı değerlendiğini gösterir.

Bitcoin Biraz Geride Kalıyor

Twitter’daki Çoklu Stok Akış (@ s2fmultiple) botuna göre, son kontrol fiyatı 7.343,16 dolar ve tahmini fiyatı ise 8.569.50 dolar. Bitcoin’in şu anda S2F katı -0.15. Daha önce değindiğimiz gibi, bu bir boğa göstergesi olarak kabul edilecek, çünkü Bitcoin şu anda model fiyatın gerisinde kalıyor.

Görüldüğü gibi, Bitcoin son üç gündür (03 Ocak 2020’denberi) yükseliş momentumu sergiledi. Bu dönemde, varlık 6.900 $’ın biraz altından,mevcut değeri olan 7.400 $’ın üzerine çıkmış vaziyette. Benzer şekilde, son üçgünde S2F katının kademeli olarak sıfıra yaklaştığını ve 03 Ocak’ta -0.21’dendün -0.16’ya, bugün -0.15’e kadar yükseldiğini gördü.

Bununla birlikte, Aralık 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana, Çoklu S2F Twitter botu her zaman negatif bir çoklu S2F üretti, bu da S2F modelinin son iki ay boyunca Bitcoin’in değerini sürekli olarak fazla tahmin ettiğini gösteriyor. Bu değerlendirmelerin ışığında, hiçbir modelin mükemmel olmadığını ve yatırımcıların alım satım kararlarını verirken bu tahminleri kullanarak karar vermekten kaçınmalarını gerektiğini hatırlatalım.

Stok akış modeliyle ilgili olarak Bitcoin (BTC) Fiyatı Yüzde 48 Düzeltmeye Rağmen Stok Akış Modelini İzliyor isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap