“Bu Tabanlar Geliyor” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın!

“Bu Tabanlar Geliyor” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın!

Paylaş
BTC Piyasası: “Bu Tabanlar Geliyor” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın!

Finansal okuryazarlık üzerine en çok satan “Zengin Baba, Zavallı Baba” kitabını yazan ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, hafta sonu paylaştığı bir tweette yatırımcıları Bitcoin, altın ve gümüş stoklamaya çağırdı. Yatırım efsanesinin ve popüler piyasa analistlerinin fiyat tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Robert Kiyosaki: Bitcoin düşüşü harika bir haber

Efsanevi yatırımcı Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının önemli ölçüde düşmesinin harika bir haber olduğunu tweetledi. Takipçilerine Bitcoin 6.000 dolar ve 9.000 dolardan işlem gördüğünde satın aldığını hatırlatırken, daha önce düşüşlerde BTC biriktiğini paylaştı. Şimdi, Bitcoin 20.000 dolar seviyesini test etmek için düşerse kesinlikle daha fazla satın alacağını söylüyor:

Bitcoin çöküyor. Harika bir haber. Daha fazlasını alacağım.

BTC Piyasası: “Bu Tabanlar Geliyor” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın! 1

“Bitcoin, altın ve gümüş stoklayın”

Robert Kiyosaki, altın fiyatının 26 Nisan 2011’de ulaşılan ATH fiyatı 44.58 doların %50 altında işlem gördüğü için gümüşü “bugünkü en iyi pazarlık” olarak nitelendirdi. XAG şu anda 23 dolar civarında işlem görüyor.

  • Hafta sonu yayınlanan bir tweet’te Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüşten de bahsetti ve topluluğu stoklamaya çağırdı.

Peter Schiff, 30 bin doların altında bir BTC çöküşü daha bekliyor

Cumartesi günü, büyük Bitcoin eleştirmeni ve Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin (BTC) 30.000 dolar seviyesinin altına düştüğünde bir çöküşle daha karşılaşmasını beklediğini tweetledi. Schiff’e bu seviyenin ardından Bitcoin 10.000 doları tekrar ziyaret edebilir.

Gabor Gurbacs: Bir sonraki dijital altın rallisi çılgına dönebilir

VanEck yatırım fonunun kripto para yöneticisi Gabor Gurbacs, bir Bitcoin savunucusu olmasına rağmen Cumartesi günü benzer bir beklentiyi paylaştı. Bitcoin’in 30.200 doların altına düşmesi durumunda 20.000 dolara kadar “ciddi bir gevşeme” ile karşılaşabileceğini tweetledi. Ancak, tahmine göre iyi haber şu ki, Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen finans kurumları tarafından tutulan bol miktarda likit finansman var.

BTC Piyasası: “Bu Tabanlar Geliyor” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın! 2

Gurbacs, birçoğu BTC rallisini 10.000 dolardan 68.800 dolar seviyesine kaçırdığından, bu büyük miktarda kuru gücün Bitcoin’e girebileceğine inanıyor. Bunun nedenleri, dünya çapındaki merkez bankalarının çok fazla nakit basması, mevcut yüksek enflasyon seviyesi ve birçok yatırımcı için tahvillere olan güven eksikliğidir. Gurbacs, hepsi Bitcoin trenine atlarsa, bir sonraki rallinin vahşileşebileceğine inanıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap