Bu Kripto Para Borsasına Ceza Yağdı! İşte Ayrıntısı

Bu Kripto Para Borsasına Ceza Yağdı! İşte Ayrıntısı

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Kripto Para Borsasına Ceza Yağdı! İşte Ayrıntısı

Dubai kripto para düzenleyicisi VARA, 3AC kurucularının OPNX’ine 2.7 milyon dolar para cezası kesti. Ayrıyeten VARA, Kyle Davies, Su Zhu ve Mark Lamb’ın ortaklaşa kurduğu borsayı resmen kınadı.

VARA, kripto para borsasına ağır ceza kesti!

Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), kripto borsası OPNX ve kurucularını yaklaşık 2,8 milyon dolar para cezasına çarptırdı. OPNX’i, başarısız hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucuları Kyle Davies ve Su Zhu’nun kurdu. Bu ortada VARA, esasen borsayı Mayıs ayında kınama cezası kesmişti. 3AC’nin düşüşünün akabinde Davies ve Zhu’nun kurduğu borsa, yatırımcıların FTX ve CoinFLEX üzere şirketler için iflas taleplerini takas etmelerine imkan tanıyordu. Bu yüzden Davies ve Zhu, projeyi başlattıkları için ateş altında kaldı.

Kripto para borsası, açılışının birinci 24 saatinde 2 doların altında süreç gerçekleştirdi. Öte yandan OPNX’in projede büyük yatırımcı olduğunu argüman ettiği ticaret firmaları projeye dahil olduklarını reddetti.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Borsasına Ceza Yağdı! İşte Ayrıntısı 1

Borsa ve kurucular cezayı ödemezse diğer tedbirler yolda

Bu yılın başlarında VARA, düzenlemeler uyarınca Piyasa Hatası nedeniyle kripto para borsası OPNX‘i 10.000.000 Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi (2,7 milyon dolar) para cezasına çarptırdı. Düzenleyici kurum, 2 Mayıs’ta verilen para cezasının “bu bildirimin yayınlandığı tarihte ödenmemiş olduğunu” söyledi.

Bildirime nazaran, kripto para borsası kurucuları Davies, Zhu, Mark Lamb ve OPNX CEO’su Leslie Lamb’i düzenleyici kurum tarafından belirlenen pazarlama ve reklam standarlarını karşılayamadıkları için amaç alan yaklaşık 54.000 dolarlık farklı para cezaları taraflarca eksiksiz olarak ödendi. VARA, ödenmemiş para cezalarını ele almak için daha fazla cezayı masada tutuyor. Ayrıyeten, bu da dahil olmak üzere öteki tedbirler alacağını belirtiyor.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Borsasına Ceza Yağdı! İşte Ayrıntısı 2

VARA, kripto para borsasını resmen kınadı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere VARA, Kyle Davies, Su Zhu ve başkalarını gaye aldı. Bu aksiyon, düzenlenmemiş bir borsa işlettikleri için gönderilen iki ihtarnamenin akabinde geldi. Resmi bir bildirime nazaran Dubai’nin kripto düzenleyicisi, OPNX’i resmi olarak kınadı. Kınamanın nedeni ise düzenlemelere ters olarak bir borsa işletmesi. Bu arda OPNX, çökmüş hedge fonu 3AC’nin kurucularının kurduğu bir iflas talep borsası.

Mektup, 18 Nisan’da OPNX’ten Kyle Davies ve 3AC’nin kurucuları Su Zhu’ya, kripto para borsasının Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri sakinlerine pazarlanması için Şubat ve Mart aylarında düzenleyici tarafından iki durdurma ve vazgeçme buyruğu çıkarılmasının akabinde gönderildi. Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu yaptığı açıklamada, “VARA durumu etkin olarak izlemeye devam ediyor. Ayrıyeten, piyasayı korumak için gerekli olacak daha fazla düzeltici tedbiri pahalandırıyor. Bu doğrultuda, OPNX’in faaliyetlerini araştırıyor.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap