Bu Kripto Para Borsası İngiltere’den Çekilebilir: Sorumlu Regülasyonlar!

Bu Kripto Para Borsası İngiltere’den Çekilebilir: Sorumlu Regülasyonlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Kripto Para Borsası İngiltere’den Çekilebilir: Sorumlu Regülasyonlar!

Yeni FCA düzenlemeleri kripto para piyasasını şekillendirirken, Bybit İngiltere piyasasından çekilmeyi düşünüyor. Kripto borsası, 8 Ekim’deki müddet dolmadan evvel bu büyük adımı atmak üzere.

Kripto para borsası Bybit, İngiltere’den çekilebilir

Son raporlara nazaran Bybit, İngiltere’den çekilme planları yapıyor. 8 Ekim’de yürürlüğe girecek Financial Conduct Authority (FCA) düzenlemeleri şirketi bu kararı almaya itiyor. Bybit CEO’su Ben Zhou, yeni kuralların şirketin İngiltere’den çekilmesine neden olabileceğini belirtti:

Uyumluluk Bybit’in birinci önceliğidir. İngiltere’deki yeni kripto düzenlemesi ile ilgili olarak, ileriye yönelik en düzgün tahlili bulmak için düzenleyici kurumla görüşmelerde bulunuyoruz, şimdi son bir mutabakat yapılmadı, topluluklarımızı bilgilendireceğiz.

Bybit’de resmi X hesabından şunları yazdı:

Bybit olarak, İngiltere’yi kripto ve Blockchain teknolojilerinin gelişimi açısından son derece kıymetli bir pazar olarak görüyoruz. Bu pazara olan bağlılığımız değişmez ve Birleşik Krallık’taki varlığımızı uzun vadede sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu ortada, dalın sorumlu ve inançlı bir formda gelişmesini sağlamak için yeni yasa üzerinde düzenleyici kurumlarla işbirliği içinde çalışmaya kendimizi adadık.

FCA’nın yeni kuralları, kripto para kesiminde büyük dalgalanmalara neden oluyor. FCA, OKX ve Binance üzere büyük oyuncularla bağlantıya geçti. Ayrıyeten, Luno da, yeni düzenlemeler yürürlüğe girmeden iki gün evvel kimi hizmetleri kısıtlama kararı aldı.

Piyasa dinamiklerine FCA’nın etkisi

Birleşik Krallık SPK’sı FCA, kripto para kesiminde finansal talepleri yine tanımlamayı amaçlıyor. Bilhassa ‘ters talep’ stratejisini kullanarak evvelki düzenlemelerden kaçan şirketlere zorluk çıkarıyor. Tıpkı vakitte, coin/token reklamlarının “açık, adil ve aldatıcı olmayan” olmasını sağlayarak ortalama yatırımcıları müdafaayı hedefliyor.

Yeni yönergeler ayrıyeten “arkadaşını getir” bonuslarını yasaklayacak ve yeni yatırımcılar için bir “soğuma süresi” getirecek. Delphi Labs’ten Gabriel Shapiro, bu değişikliklerin merkezi borsaları olumsız etkileyebileceğini belirtiyor. Bu ortada, FCA’nın bu kuralları merkezi olmayan borsalarda uygulama konusunda zorluklar yaşaması kelam konusu.

BTC Piyasası: Bu Kripto Para Borsası İngiltere’den Çekilebilir: Sorumlu Regülasyonlar! 1

8 Ekim mühleti yaklaşırken, Bybit üzere kripto para firmaları seçeneklerini kıymetlendiriyor. Bu esnada FCA, piyasa büyümesini engelleyecek siyasetler üzerinde ısrar ederken, önceliklerinin yatırımcı güvenliği ve piyasa şeffaflığı olduğunu altını çiziyor. Bybit için en mümkün adım, İngiltere piyasasından büsbütün uzaklaşmak. Yeni düzenlemeler ortaya çıkarken, kripto para sanayisi, bilhassa İngiltere’de, büyük operasyonel değişikliklere hazırlanıyor.

FCA ahenk davetinde bulundu

Temmuz ayında FCA, Birleşik Krallık’taki müşterilere kripto para pazarlayan yerli ve yabancı firmalara, gelen kripto reklam uyumluluk kurallarına uymalarını yahut 2 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılma riskiyle karşı karşıya kalmalarını talep eden bir yazı yazdığını söyledi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, bu kurallar meme token için daralan bir piyasa hissesine işaret ediyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap