Bu İki Kripto Para Platformu Stratejik İşbirliğine Gidiyor!

Bu İki Kripto Para Platformu Stratejik İşbirliğine Gidiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu İki Kripto Para Platformu Stratejik İşbirliğine Gidiyor!

BGB/USDT ve MX/USDT pariteleri, 31 Temmuz Pazartesi günü, sırasıyla MEXC ve Bitget’te tanıtılacak. Kripto para borsalarının rakiplerinin lokal tokenlerini listelemesi daha evvel görülmemiş bir durum değil. Bununla birlikte, bu listelerin ortak zamanlaması Bitget ve MEXC ortasında stratejik bir işbirliği olduğunu gösteriyor.

Kripto para platformlarının işbirliğinin faydaları

Bitget ve MEXC iştirakinin kapsamı biraz kısıtlı. Bununla birlikte, tokenlerin eş vakitli olarak listelenmesi planlı bir efora işaret ediyor. Pekala bu iki kripto para borsası için bu işin içinde ne var? Karşılık, piyasa görünürlüğünü artırmakta yatıyor. Bitget ve MEXC, karşılıklı yarar sağlayan bir strateji benimseyerek, BGB ve MX tokenlerinin kitlesini genişletmeyi hedefliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu İki Kripto Para Platformu Stratejik İşbirliğine Gidiyor! 1BGB ve MX Fiyat Performansı. Kaynak: TradingView

Bu tokenlar, Binance’in BNB’si yahut OKX’in OKB’si ile benzeri rollere hizmet ediyor. Her iki borsa da düşük süreç fiyatları ve staking mükafatları üzere avantajlar sunuyor. Böylelikle, kendi mahallî tokenlarını kullanmayı teşvik ediyorlar. Bitget, launchpad’ine katılmak isteyen kullanıcıların BGB kullanarak süreç yapmasını mecburî hale getirdi. Buna karşılık, MX token sahiplerinin MEXC’nin İnovasyon Bölgesi’ndeki adaylar için oy kullanma imkanları var.

Genişleme için ABD dışı pazarları hedefliyorlar

Bitget ve MEXC’nin iştirakinin bir başka katmanı da tokenlarının potansiyel kitlesini büyütmeye yönelik stratejik bir atak olması. Binance ve Coinbase üzere devler Amerika Birleşik Devletleri pazarına değerli girişler yaptılar. Lakin, Bitget ve MEXC farklı bir yol çiziyor üzere. Birbirlerinin bölgesel güçlerinden yararlanarak, ABD yerine öteki global pazarlara öncelik veriyorlar.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, her iki borsa da Asya bölgelerinde, bilhassa de Singapur ve kripto meraklısı Güney Kore’de kayda bedel bir ayak izi oluşturmuş durumda. Bu alternatif pazarları hedeflemek, ABD dışındaki pozisyonlarını sağlamlaştırabilir. Zira, onlar uzak dururken, büyük oyuncular baskın ABD pazarı için rekabet ediyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu İki Kripto Para Platformu Stratejik İşbirliğine Gidiyor! 2Dünya Çapında Kripto Kullanıcıları. Kaynak: Statista

ABD’ye alternatif pazarlar da büyüyor!

Bu ortada, kripto para üniteleri için ABD en büyük ferdî pazar olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, birçok ülke kripto benimseme oranlarında ABD’nin önüne geçti. Örnek vermek gerekirse, Birleşik Krallık 2020 ve 2022 yılları ortasında kripto bölümünde %450’nin üzerinde şaşırtan bir büyüme yaşadı. Buna karşılık, ABD kripto para ünitesi sanayisi birebir vakit diliminde yaklaşık %120 oranında genişledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap