Bu İddialara Dikkat: Uzmanlar, Bitcoin İçin Uzun Vadeyi Haritaladı! 

Bu İddialara Dikkat: Uzmanlar, Bitcoin İçin Uzun Vadeyi Haritaladı! 

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu İddialara Dikkat: Uzmanlar, Bitcoin İçin Uzun Vadeyi Haritaladı! 

Bitcoin fiyatı taraf tayin etmeden dar bir aralıkta süreç görmeye devam ederken, Glassnode ve Bernstein’ın kıdemli analistleri uzun vadeli görünüme ait iki farklı senaryo sunuyor.

Glassnode kurucusu, Bitcoin hakkında negatif niyetlere sahip

Analitik firması Glassnode’ın kurucusu Yann Allemann, 5 Eylül’de paylaştığı tahlillerinde kısa vadede sakinliğin süreceğini iddia etti. Buna karşın Allemann, risk ödül oranının tatmin edeceğini olacağını söylüyor. Tahlillerinde, Bitcoin boğaları için kritik olacak birkaç seviyeyi paylaştı:

Orta vadeli görünüm: Olumlu risk/ödül, fakat kısa vadeli, belgisiz (25,8 bin – 26,8 bin dolar).

⁃ Düşüş eğilimi nedeniyle mümkün düzeyler: 23,8 bin dolar – 24,8 bin dolar
⁃ Taban işaretleri: RSI yükseliş eğilimi, volatilitenin azalması.

Düşüş trendini kırmak için düşüşten sonra satın almayı yahut 26,8 bin dolarlık katı tutunmayı düşünün.

Aynı vakitte, RSI kıymetinin de yükseliş eğilimi ve fiyattaki volatilitenin azalmasını olumlu bir halde kıymetlendiren Allemann, bu iki sinyalin Bitcoin’in taban düzeylerine yakın olabileceğini belirtti. Analist, potansiyel bir düşüş senaryosunda 23.800-24.800 dolar aralığını test edeceğimizi söylüyor. Ayrıyeten, yatırımcılar için iki farklı alım stratejisi önerdi.

Allemann’a nazaran, Bitcoin mümkün bir düşüş yaşadıktan sonra 23.800-24.800 dolar aralığında dayanak bulacak. Boğa durumunda, alıcılar 26.800 dolar düzeyini kırarak düşüş trendini sona aksine çevirebilirler. Analist, bu türlü bir durumda long durum için ülkü fırsatların ortaya çıkmasını bekliyor.

Bernstein analisti Gautam Chhugani, farklı bir döngü göreceğimizi söylüyor

Başka bir yerde, Bernstein analisti Gautam Chhugani, kripto piyasasının uzun vadede yeni bir yapıya bürünmesini bekliyor. Chhugani, en son tahlillerinde, kripto piyasasının evvelki döngülerden farklı bir halde hareket edeceğini öne sürdü. Analist, bu döngünün gibisi görülmemiş bir biçimde kurumsal sermaye liderliğinde ilerleyeceğini söylüyor. Bu görüşünü üç kıymetli faktöre dayandırıyor:

  • Ripple ve Grayscale zaferleri: Son devirde, Ripple ve Grayscale üzere şirketler mahkemelerden olumlu karar gördü. Bu gelişmeler, kripto piyasasının geleceği için olumlu bir işaret olarak görülmektedir. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.
  • Kurumsal ilgi: Kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi giderek artıyor. Büyük şirketler ve finansal kuruluşlar, kripto paralara yatırım yapma konusunda daha fazla açık hale geliyor. Bu da piyasanın daha fazla kurumsal sermaye çekme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.
  • Potansiyel ETF onayları: Borsa süreç fonlar (ETF’ler) uzun müddettir beklenen bir gelişmeydi. Grayscale’in dava sonucunda ETF umutları artarken, SEC’in Bitcoin ETF müracaatlarıyla ilgili kararları da bu alandaki gelişmelere odaklanmayı sürdürüyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu İddialara Dikkat: Uzmanlar, Bitcoin İçin Uzun Vadeyi Haritaladı!  1

Son olarak Chhugani, bu döngünün yavaş ilerlediğini, fakat daha sağlam temellere sahip olduğunu vurguladı. Tüzel açıklık ve uzun vadeli oyuncuların iştiraki, piyasanın sağlamlığını artırıyor. Grayscale’ın SEC’den olumlu kararı ve ETF umutları, piyasanın ilerleyişini şekillendiriyor. Chhugani, müşteri notunda beklentilerini şöyle söz ediyor:

Varlık idaresi bölümü, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dışındaki bölgelere, örneğin Solana ve Polygon üzere alanlara genişleyecek, hatta DeFi (Merkezi Olmayan Finans) varlıkları üzere segmentlere de adım atacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap