Bu Hafta Kripto Paralar İçin Gelişmelerle Dolu: İşte Olacaklar!

Bu Hafta Kripto Paralar İçin Gelişmelerle Dolu: İşte Olacaklar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Hafta Kripto Paralar İçin Gelişmelerle Dolu: İşte Olacaklar!

Finans ve kripto para dünyasının süratli temposunda bir adım önde olmak çok kıymetli. İşte 4 Eylül Pazartesi gününden başlayarak önümüzdeki hafta için planlanan kritik gelişmelere kapsamlı bir genel bakış….

Kripto para dünyası, bu gelişmelerden etkilenecek

Hafta, Amerika Birleşik Devletleri’nde süreç hacimlerini etkileyebilecek bir tatil ile başlıyor. Ayrıyeten yarın, Avrupa Merkez Bankası Lideri Lagarde Konuşacak. Yatırımcılar, Avrupa Merkez Bankası Lideri Christine Lagarde’ın halka hitap edeceği ve potansiyel olarak Avrupa ekonomik görünümüne ait içgörü sağlayacağı konuşmayı yakından izleyecek. Başka yandan, yeniden Pazartesi günü, CYBER ve OpBNB’nin entegrasyonu kripto para dünyasında dalgalar yaratmaya hazırlanıyor.  Ayrıca Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Baby Doge Coin meraklıları yeni bir yapay zeka projesinin duyurulmasını merakla bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Hafta Kripto Paralar İçin Gelişmelerle Dolu: İşte Olacaklar! 1

5 Eylül Salı günü ise Çin’in Bileşik Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) açıklanacak. Evvelki bilgiler, ekonomik faaliyet belirtileri açısından yakından izlenen 51,3’lük bir bilgiye işaret ediyor. Öteki yandan Euro Bölgesi Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) raporlanacak. Beklentiler, bir evvelki -%3,4 sayısına kıyasla -%7,8 olarak belirlendi. Bu data Euro Bölgesi’ndeki enflasyonist baskılara ışık tutabilir.

Çarşamba ve Perşembe, makroekonomik gelişmeler yoğunlukta

6 Eylül’de ise bir evvelki 52,3’lük sayıdan düşüşle 51 olarak beklenen ABD Hizmetler PMI’ın açıklanmasını izleyeceğiz. Tıpkı gün ABD Tedarik İdaresi Enstitüsü (ISM) PMI bilgilerini açıklayacak, beklentiler 52,5 ile bir evvelki 52,7’den biraz daha düşük. Yeniden Çarşamba günü ABD Merkez Bankası, çeşitli bölgelerdeki mevcut ekonomik şartlar hakkında bilgi veren Bej Kitap’ı yayınlayacak. Ayrıyeten Fed yetkilisi Logan’ın Fed’in bakış açısı hakkında daha fazla bilgi verebilecek açıklamaları dikkat çekecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Hafta Kripto Paralar İçin Gelişmelerle Dolu: İşte Olacaklar! 2

Perşembe günü, Euro Bölgesi GSYH (Yıllık) bilgileri açıklanacak ve beklentiler %0,6 ile bir evvelki %1,1’den düşüş istikametinde. Bu durum, Avro Bölgesi iktisadının karşı karşıya olduğu zorlukların devam ettiğini yansıtmaktadır. Ayrıyeten ABD işsizlik haklarından yararlanma bilgilerine dikkat etmek gerekiyor. Çünkü, beklentiler 235 bin ile bir evvelki 228 binden biraz daha yüksek. Bu, işgücü piyasasının sıhhatine ait değerli bir göstergedir. Son olarak Perşembe günü, FED yetkilileri Williams ve Bowman değerli ekonomik hususlara değinecek. Yapacakları açıklamalar piyasa hassaslığını etkileyebilir.

Haftanın sonuna hakikat bu bilgiler kritik

Hafta, FED’in siyasetleri ve görünümüne ait potansiyel bilgiler sunan Fed yetkilisi Barr’ın açıklamalarıyla sona eriyor. Cumartesi günü, Çin’in enflasyon dataları açıklanacak ve beklentiler bir evvelki -%0,3’e nazaran hafif bir artışla %0,1 düzeyinde olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap