Bu Gelişme, Bitcoin Fiyatını Fırlattı! İşte Olanlar ve Beklentiler

Bu Gelişme, Bitcoin Fiyatını Fırlattı! İşte Olanlar ve Beklentiler

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Gelişme, Bitcoin Fiyatını Fırlattı! İşte Olanlar ve Beklentiler

Asya hisse senetleri ile yükselirken, kripto analisti William Suberg’e göre Bitcoin (BTC) için 41.000 dolarlık direnç, bir gecede kısa ama başarısız bir kırılmanın ardından belirleyici oluyor.

BTC olumlu haberlerin etkisiyle piyasalarla birlikte yükselişe geçti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), 16 Mart’ta Wall Street açılışından önce Asya ve Rusya’dan gelen iyi haberlerin hisse senetlerini yükseltmesiyle 41.000 doların üzerine çıktı. TradingView’den elde edilen veriler, Çin hükümetinin yeni ekonomik destek sözü vermesinin ardından Bitcon’in 41.000 doları koruduğunu gösteriyor.

Pekin, teknoloji hisselerinin özellikle kötü bir şekilde acı çekmesiyle Çin piyasalarında haftalarca süren çalkantılı hareketin ardından bu hamleyi duyurdu. South China Morning Post da dahil olmak üzere basın kuruluşlarının bildirdiğine göre, Başbakan Yardımcısı Liu He, hükümetin ‘piyasaların lehine olan politikaları aktif olarak uygulayacağını” söyledi. Sonuç, yerel piyasalarda güçlü bir sıçrama oldu, Hong Kong’un Hang Seng Endeksi gün içinde %20’nin üzerinde değer kazandı. Ekonomist Holger Zschaepitz, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

ABD’de işlem gören Çin hisse senetleri, Pekin’in politika desteği sözü vermesiyle yükseldi. Hang Seng Tech endeksi %22 arttı. Çin’in en üst düzey politika yapıcısı, ülkenin ekonomiyi desteklemek ve sermaye piyasalarını istikrarlı tutmak için önlemler alacağını söyledi. Pinduoduo’nun ABD’de listelenen hisseleri %31, JD Alibaba’nın her ikisi de ~ %20 yükseldi.

“Bitcoin haftayı yükselişle kapatma yolunda”

Bu gelişmeye Bitcoin de tepki vererek, Avrupa’daki gergin jeopolitik savaş atmosferi ve ABD Federal Rezervi’nden faiz oranlarıyla ilgili yaklaşan bir duyuru arasında yukarı doğru kırıldı. Ukrayna-Rusya barış görüşmelerinden gelen en son haberler, müzakerecilerin bir tür barış planına yaklaştıkları bildirilirken, BTC performansını daha da artırdı. William Suberg’e göre, traderlar için kısa vadeli görünüm yavaş ama emin adımlarla daha umut verici görünmeye başladı. Rekt Capital takma isimli kripto analisti, Twitter hesabından şu tahminlerini paylaştı:

BTC şu anda yeşil daire içine alınmış bir haftalık kapanış için hazırlanıyor. 2021 ortasındaki yeşil dairedeki gibi kırmızı ~ 38.000 dolar alanının üzerinde bir haftalık kapanış, BTC’nin sonunda 43.100 doların (siyah) ötesine geçmeyi denemesi için ihtiyaç duyduğu onay olabilir.

Bir diğer kripto analisti Michaël van de Poppe, ise FOMC toplantısına ve alınacak faiz kararına dikkat çekerek, şu yorumu yaptı:

Bütün gözler, muhtemelen gerçek hamleden önce sahte bir hamleyle sonuçlanacak ve ardından piyasalar panik hamlelerle belirlendiği için genel bir panik hamlesiyle sonuçlanacak olan FOMC toplantısında.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap