Bu Borsa, Dev Binance Teklifini Reddetti! Güney Kore’de Başarısız Atak

Bu Borsa, Dev Binance Teklifini Reddetti! Güney Kore’de Başarısız Atak

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Borsa, Dev Binance Teklifini Reddetti! Güney Kore’de Başarısız Atak

Binance, Güney Kore’ye tekrar girmek için kripto borsası Gopax’ı satın alma mutabakatının başarısız olduğunu bildirdi. Kaynaklara nazaran Gopax, diğer bir borsa ile muahede imzaladı.

Binance, Güney Kore’ye tekrar giriş uğraşlarında zorluklarla karşılaşıyor

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, Gopax’ı satın alarak Güney Kore piyasasına yine girme adımını birinci olarak Ocak ayında attı. Binance bir noktada satın alma için borsanın çoğunluk paylarını bile satın aldı.

Yerel kaynaklardan 25 Ağustos’ta çıkan haberlere nazaran Gopax, Binance mutabakatını fes etti. Güney Kore merkezli borsa, savlara nazaran Binance yerine yerli bir kripto borsası ile alım satım mukavelesi imzaladı…

BTC Piyasası: Bu Borsa, Dev Binance Teklifini Reddetti! Güney Kore’de Başarısız Atak 1

Bu durum, Gopax’ın ana hissedarının muhtemelen yeni bir alıcıya geçeceği manasına geliyor. Fakat satın alan tarafın ayrıntıları şimdi açıklanmadı. Gopax, önümüzdeki hafta resmi bir açıklama yapmayı planlıyor. Bir Gopax yetkilisi ise, öbür bir kripto borsasının satın alma muahedesi imzaladığı tezlerini reddetti. “Bu hakikat değil. Satın alma konusunda doğrulayabileceğimiz hiçbir şey yok” formunda konuştu.

Gopax, birebir vakitte Genesis’in müşteri çekme ve geri ödemelerini askıya aldığı periyotta ödenmemiş fonların bir kısmını, varlık idaresi eseri GoFi’ye ödeme olarak yaptığını duyurdu. Binance ve Gopax’ı satın alma teşebbüsü, hem Güney Kore Finansal Hizmetler Komitesi (FSC) hem de ABD’li SEC’in düzenleyici baskısı nedeniyle pürüzlerle karşılaştı. Başkan borsa, satın alma sürecini tamamlamak üzereyken, SEC davası durumu daha da karmaşık hale getirdi.

ABD’de yasal çaba sürüyor

Binance, SEC’e meydan okumak ve kripto dalı üzerindeki tesirini azaltmak hedefiyle başarılı hukukçuları işe alıyor. Binance, Coinbase ve Ripple üzere şirketler, SEC’in kendi düzenleyici yetkisini aşarak hareket ettiğini öne sürüyor. Son günlerde, avukat Andrew Rhys Davies, Binance’in yanında yer alarak profesyonel dayanak sunma emeliyle müracaat yaptı. Avukat, BinanceUS’un SEC’in anlaşılan istek kararını aşması üzerine mahkemeden müdafaa talep etmek için devreye girdi.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Binance, devam eden yasal gayret nedeniyle üst seviye iştiraklerini korumakta zorlanıyor. Bu hafta ödeme devleri Mastercard ve Visa, Binance ile olan kart iştirakini sonlandırma kararı aldı.

Ocak ayında Binance, GOPAX’ın çoğunluk payını satın almıştı. Bundan kısa bir mühlet sonra, GOPAX’ın satın alınmasına ait durum tespitini tamamladığını duyurdu. Son gelişmelere nazaran Gopax, platformunu Binance’e devretmekten vazgeçiyor. Gopax bunun yerine Güney Kore merkezli bir borsaya ile mutabakat yapmayı planlıyor. Bu ortada GOPAX, FTX ve Genesis’in çöküşü ile Binance’in satın alma radarına girmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap