Bu Bitcoin Balinası Şaşırttı: 3 Ayda En Büyüklerden Oldu!

Bu Bitcoin Balinası Şaşırttı: 3 Ayda En Büyüklerden Oldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu Bitcoin Balinası Şaşırttı: 3 Ayda En Büyüklerden Oldu!

Olayların süratli ve dikkat alımlı bir formda gelişmesiyle, bir Bitcoin cüzdanı dünyanın en tanınan kripto para ünitesi olan Bitcoin’in (BTC) üçüncü en büyük sahibi haline geldi. Yalnızca üç ay içinde bu cüzdan 118.000 BTC ile şaşırtan bir birikime ulaştı ve mevcut piyasa bedeli yaklaşık 3,08 milyar dolar. Sahibinin kimliği gizemini koruyor ve kripto para topluluğu içinde yaygın spekülasyonlara yol açıyor. İşte detaylar…

Bitcoin balinası, şu anda 3. sırada

Önde gelen bir kripto para tahlil platformu olan BitInfoCharts tarafından sağlanan datalar, kelam konusu cüzdanın birinci Bitcoin depozitosunu 8 Mart’ta aldığını ortaya koyuyor. O tarihten bu yana cüzdandaki varlıklar süratle artarak pek çok kişinin ilgisini çekmiş ve şaşkınlık yaratmıştır. Bu cüzdanın varlıklarındaki ani artış, kripto meraklıları ortasında çok sayıda varsayıma yol açtı. Kimileri bunun büyük ölçekli fon transferleri yapan bir kripto para borsasına ilişkin olabileceğine inanıyor. Fakat bu teori somut delillerden mahrumdur. Öbürleri ise bu gizemli cüzdanın ardında devasa yatırım idaresi firması BlackRock’ın olabileceğini öne sürerek daha detaylı anlatılar ördü.

Tüm bu teorilerin ilgi cazip olmakla birlikte doğrulanmamış hipotezler olarak kaldığını vurgulamak değerlidir. Cüzdan sahibinin gerçek kimliğinin saklı kalması, çok çeşitli spekülasyonlara yer bırakmaktadır. BitInfoCharts ayrıyeten Bitcoin cüzdanlarının hiyerarşisi hakkında da fikir vermektedir. Birinci iki sırada yüklü olarak büyük kripto para borsaları yer alırken, Binance ve Bitfinex başkan pozisyondadır. Bu yeni “balina” cüzdanı, şu anda dördüncü sırada yer alan Binance’e ilişkin öteki bir soğuk cüzdanı bile yerinden ederek üçüncü sıraya yükseldi. Kripto topluluğu bu gizemli cüzdanın meteorik yükselişini incelemeye devam ederken, yanıt arayışları da ağırlaşıyor.

Kripto para piyasasında gizem öne çıkıyor

İster bilgili bir tradera, ister bilinmeyen bir kuruma ya da büsbütün beklenmedik bir şeye ilişkin olsun, bu cüzdanı çevreleyen muamma, kripto para piyasasının her vakit büyüleyici ve öngörülemez tabiatının altını çiziyor. Kripto varlıklar dünyasında kesin olan bir şey var: sürprizler her vakit çabucak köşede, dünya çapındaki kripto meraklılarının hayal gücünü büyülemek için bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap