Bu Anket Bitcoin’i En İyi Performans Gösterecek Varlık Olarak Niteliyor

Bu Anket Bitcoin’i En İyi Performans Gösterecek Varlık Olarak Niteliyor

Paylaş
Bu Anket Bitcoin’i En İyi Performans Gösterecek Varlık Olarak Niteliyor

Kriptokoin – Finans uzmanları, Bitcoin’in yeni bir ankete göre önümüzdeki 12 ay içinde S&P 500, Bloomberg Barclays Tahvil Endeksi ve Konut Fiyatlandırma Endeksi’nden daha yüksek performans göstereceğini düşünüyor.

Blockchain analiz şirketi Chainalysis, 350 finans uzmanına yönelik olarak bir anket gerçekleştirdi ve Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili çeşitli sorular sordu.

Bitcoin en çok kazandıran olacak

Ankete katılanların neredeyse yarısı – en büyük grup – Bitcoin’in gelecek yıl hisse senetleri, sabit getirili tahviller ve konut gibi diğer yatırım kategorileriyle karşılaştırıldığında en yüksek büyüme oranına sahip olacağını söylüyor.

Katılımcıların yaklaşık yüzde 40’ı, onları kripto ile daha fazla çalışmaktan alıkoyan en büyük şeyin “yasadışı faaliyetleri kontrol etmede yetersizlik” olduğunu söylüyor. Diğer bir yüzde 18 ise kamu düzenlemelerine uymama ihtimalinin altını çizerken, bunların dörtte birinin sadece pazar olduğunu söylüyor zira onlara göre fırsat yeterince büyük değil.

Katılımcılar, müşteri talebini gelecekte kripto kullanmaları için en önemli neden olarak belirttiler.

Küresel bir dijital parayı yine ABD kontrol eder

Yüzde 37’den fazlası önümüzdeki 5-10 yıl içinde küresel bir dijital para birimi olursa bunu ABD’nin kontrol edeceğine inanıyor.

Katılımcıların sadece yüzde 21.2’si Çin’in varsayımsal bir küresel dijital para birimini kontrol edeceğini düşünürken, neredeyse yüzde 30’u merkezden uzak olacağını düşünüyor.

Eğitime önlenmeli

Chainalysis konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Finansal kurumlar nihayetinde, önemli bir değeri güvenle ortaya çıkarabileceklerine inandıkları yerlere yatırım yapacaklar. Bu nedenle, bu anketi takiben kripto para birimini benimseyecekleri konusunda daha iyimseriz.

Şüphe edildiği gibi, temel engel uyumluluk konusundaki endişelerin üstesinden gelecek. Ancak blockchain analiz yazılımı ilgi kazanmaya devam ettikçe, bunun kabiliyetten çok bir eğitim sorunu olacağına inanıyoruz. Blockchain’e dayanan bütün bir ekonomiye yönelik vizyonumuz gerçekleşirse, yeni uyumluluk araçlarını benimsemek için hızlı hareket eden kuruluşlar müşteri talebini karşılamaya başlamalı.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap