Bu 3 Gelişme Bitcoin, SHIB, ETH, ADA, DOGE ve SOL’u Dumpladı!

Bu 3 Gelişme Bitcoin, SHIB, ETH, ADA, DOGE ve SOL’u Dumpladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bu 3 Gelişme Bitcoin, SHIB, ETH, ADA, DOGE ve SOL’u Dumpladı!

Bitwise Asset Management Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan, mevcut Bitcoin fiyatının ve dolayısıyla altcoin’lerin geri çekilmesine neden olan üç spesifik faktör belirledi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitwise yöneticisi, Bitcoin ve altcoin’lerdeki düşüşü analiz etti

Hougan, mevcut düzeltmenin kısa vadeli olduğunu açıkladı ancak bir numaralı kripto para biriminin 2022’nin ikinci yarısında bir ralli için temel oluşturduğunu vurguladı. Hougan’a göre, Bitcoin şu anda riskten uzak bir piyasaya geçişten etkileniyor. Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanının, farklı varlık sınıfları içerdiğinden yeni ortama uyum sağladığını kaydetti. Ukrayna ve Rusya arasındaki jeopolitik gerilimler piyasa risklerini hızlandırdı.

BTC Piyasası: Bu 3 Gelişme Bitcoin, SHIB, ETH, ADA, DOGE ve SOL’u Dumpladı! 1

İkinci olarak yönetici, ABD Başkanı Joe Biden tarafından yaklaşan kripto para birimi yürütme emrinin piyasayı etkileyebileceğini kaydetti. Kayda değer bir nokta da, Beyaz Saray ile ABD maliye bakanı Janet Yellen arasında belirli unsurlar üzerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle yürütme emrinin ertelenmesi oldu. Ayrıca Hougan, düzeltmenin vergiyle ilgili satışlardan kaynaklanabileceğini belirtti. Özellikle, kripto sahipleri vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için varlıklarını satıyor olabilir. Hougan, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bence bunu geçtikten sonra bir rahatlama olacak… Önümüzde kısa vadeli engeller var, ancak altta yatan eğilimlere baktığımda, bu yılın sonuna kadar nerede olacağımız konusunda olağanüstü iyimserim.

BTC Piyasası: Bu 3 Gelişme Bitcoin, SHIB, ETH, ADA, DOGE ve SOL’u Dumpladı! 2

BTC, 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebilir

Hougan ayrıca, ağ olumlu gelişmeler yaşarsa, Bitcoin’in yılın ilerleyen aylarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebileceğini de öngördü. Listesinin başında, “makul düzenleyici sonuçların” yanı sıra bir Bitcoin spot ETF’inin onayı var. Aynı zamanda, Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin hızlandırılmasının varlığı muhtemelen yeni zirvelere iteceğini kaydetti. Spot Bitcoin ETF’nin olası onayı, muhtemelen başka bir ralliyi tetikleyecektir. Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, SEC kripto borsalarını kontrol etmeyi başardığında ürünün yakında onaylanabileceğine inanıyor. Aynı zamanda, Ocak 2022’nin sonunda sona eren dördüncü çeyrekte ‘Bitcoin’i referans alan 13F başvurularının sıklığının arttığına dikkat çekiliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap