BtcTurk’te erişim sorunu: Kurucu Kerem Tibuk’tan açıklama

BtcTurk’te erişim sorunu: Kurucu Kerem Tibuk’tan açıklama

Paylaş
BTC Piyasası: BtcTurk’te erişim sorunu: Kurucu Kerem Tibuk’tan açıklama

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından BtcTurk’ün kullanıcıları, platforma erişim problemi yaşıyor. Borsanın web sitesinin yanı sıra mobil uygulamaları üzerinden de işlem yapılamıyor.

Kesinti, TSİ yaklaşık 21.00’de başladı. BtcTurk’ten yapılan ilk açıklamada, servis sağlayıcılardan kaynaklı teknik aksaklıktan ötürü erişim kesintileri yaşandığı ifade edildi. Teknik eksin sorunu en kısa sürede çözmek için çalıştığı vurgulandı. Ardından gelen açıklamalarda da konunun araştırılmaya devam edildiği, teknik ekibin çözüm için çalıştığı kaydedildi.

BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk da ayrı bir açıklamada, “Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var. Arkadaşlar uğraşıyor. Biraz zaman alabilir. Endişelenecek bir durum yok.” dedi.

TSİ 01.45 itibari ile yaklaşık 5 saati bulan erişim kesintisi sürüyor.

BtcTurk’e girildiğinde kullanıcıları, erişim kesintisiyle ilgili bir bilgilendirme sayfası karşılıyor

BtcTurk, 2013 yılında Kerem Tibuk tarafından kuruldu. Borsanın CEO’luğunu Özgür Güneri yürütüyor. Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BtcTurk, dünyada da bu anlamda dördüncü. Platform, Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetiliyor ve yaklaşık 5 milyon kullanıcıya sahip.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap