BTC’nin Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan Bitcoin Tahmini!

BTC’nin Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan Bitcoin Tahmini!

Paylaş
BTC Piyasası: BTC’nin Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan Bitcoin Tahmini!

Kıdemli piyasa analisti Peter Brandt, spot Bitcoin ETF müracaatları ve yaklaşan halving ile ilgili görüşlerini paylaştı. Şaşırtan iddiaları, bu gelişmelerin beklentileri ‘karşılamayacağını’ içeriyor.

Peter Brandt, kıymetli Bitcoin haberlerinin tesirini reddetti

Analistin isabetli iddiaları için bu makaleye göz atabilirsiniz. Aktüel tahlillerinde Brandt, beklentilerin tersine spot ETF ve halving üzere kıymetli gelişmelerin fiyat açısından tesirli olamayacağını öne sürüyor. Bu iki gelişme, BTC boğalarının bir sonraki boğa piyasası için en güvendiği katalizörlerdir. Lakin, Brandt’in bakış açısına nazaran bunlara kesin bir ‘boğa habercisi’ gözlüyle bakılmamalı.

Bitcoin halving yahut yarılanma, BTC ödüllerinin yarı yarıya düştüğü 4 yıllık bir döngüdür. Bir sonraki Bitcoin halving, Nisan 2024’te gerçekleşecek. Bu tarihte blok mükafatları 6.25 Bitcoin’den 3.125’e düşecek. Azalan BTC üretimi, teoride fiyatını artırır. Tarihi olarak BTC bu döngülerden sonra her vakit yeni doruklara ulaştı.

BTC Piyasası: BTC’nin Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan Bitcoin Tahmini! 1

‘Haberler aslında fiyatlandı’

Brandt, Bitcoin halving tesirinin ve bir Bitcoin ETF’sinin aslında fiyatlara yansıdığını söylüyor. Gelecekteki olayların kestirim edilmesinin ve fiyatlandırmanın karmaşıklığını vurguluyor. Bitcoin ETF’si de muhtemelen olay dışı olacak. BlackRock ve Fidelity üzere büyük şirketler, Bitcoin vadeli süreçleri yerine Bitcoin’in gerçek fiyatını takip eden bir spot Bitcoin ETF’si başlatmak için çabalıyorlar. Bu cins bir eserin, kurumsal yatırımları artıracağına ve fiyatı yükselteceğine inanılıyor.

Ancak, Brandt, bunun da büyük bir tesiri olmayacağını öne sürüyor. Kıdemli analist, Bitcoin’in öncelikli pozisyonunun, başka piyasalarla ilgisinin başlangıçta dışlanabilecek kıymetli faktör olduğunu savunuyor.

Fidelity’nin son raporu, halving ile ilgili kıymetli detaya dikkat çekiyor

ETF müracaatlarında kilit oyuncularından biri olan Fidelity, son raporunda, Bitcoin’in stok akış oranının (S2F) bir sonraki halving döngüsünden sonra altını geçeceğini tez etti. Bu haberin tabiatına karşın, BTC’nin talebi rastgele bir düzgünleşme belirtisi göstermedi.

Raporun en kıymetli çıkarımlarından biri, Bitcoin’in stok-akış oranının altınınkini geçebileceğiydi. Yanlışsız bir iddia sunmadı, lakin bunu bir sonraki halving döngüsünden sonra mümkün bir sonuç olarak önerdi.

Fidelity raporu, 2024 Bitcoin halving sonrası Bitcoin’in altından daha kıt olacağını öne sürüyor. Bu da talep kelam konusu olduğunda değerli bir dönüm noktası olacak. Rapor ayrıyeten, Bitcoin’in cazipliğini vurgulayan talep faktörlerine de dikkat çekti. Bu nedenlerden kimileri enflasyon, artan para arzı, merkez bankası ve hükümet müdahalesiydi.

Bitcoin toparlanıyor mu?

Rapora karşın, Bitcoin’e yönelik talep hala düşüktü. BTC’deki açık konum düzeyi, 2021 boğa piyasası sırasında olduğundan hala kıymetli ölçüde az. Bununla birlikte, türev piyasasındaki talebi büyüyordu.

BTC Piyasası: BTC’nin Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan Bitcoin Tahmini! 2

Bu ortada, BTC fiyatı 26 Temmuz’un Fed faiz kararından bu yana düşüş gösteriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, bugün müddeti dolacak 2.08 milyar dolarlık opsiyon kontratı de kısa vadede daha fazla baskı kuruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap