BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler!

BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için güncel tahminleri Kriptokoin.com’da. Teknik analiz, BTC ve altcoinlerde erken dip işaretlerine işaret ediyor, ancak analistler başka bir keskin aşağı yönlü hareket tahmin ediyor. Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin, genel direnç seviyelerinden düşüyor, bu da duyarlılığın olumsuz olduğunu ve traderların mevcut her fırsatta satış yaptığını gösteriyor. Bitcoin ve çoğu büyük altcoin mevcut seviyelerin yakınında dibe vurabilir mi? Öğrenmek için Kriptokoin.com’da en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler! 1

BTC, ADA ve diğer büyük altcoinler

BTC/USDT. Bitcoin, 37.332.70 ila 39.600 dolar arasında sert bir dirençle karşı karşıya. Bu, ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Son birkaç günün geri çekilmesi, göreceli güç endeksindeki (RSI) aşırı satım seviyelerini çözdü. Ayılar şimdi BTC/USDT çiftini 32.917,17 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, bir sonraki durak 30.000 dolar olabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 37.332,70 doların üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir.

ETH/USDT. Ether, 26 Ocak’ta 2.652 dolardan genel direncin üzerine çıktı ancak ayılar agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerden sattı ve fiyatı kanalın altına çekti. O zamandan beri, alıcılar fiyatı kanalın içine geri itmek için mücadele etti. Ayılar şimdi fiyatı 24 Ocak’ın gün içi en düşük seviyesi olan 2.159 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti 2.000 dolara ve ardından 1.700 dolara düşebilir. RSI, son birkaç gündür aşırı satım bölgesinde sıkıştı ve bu da satışın yakın vadede aşırıya kaçmış olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, boğalar tekrar 20 günlük EMA’ya (2.856 dolar) ulaşabilecek bir yardım rallisi girişiminde bulunabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler! 2

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 330 dolar desteğinden toparlandı ve 25 Ocak’ta azalan kanala yeniden girdi ancak boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’ya (424 dolar) doğru itmek için mücadele ediyor. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini göstermektedir. Ayılar bir fırsat algılayacak ve fiyatı 330 ila 320 dolar arasındaki güçlü destek bölgesine geri çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması gereken önemli bir bölge çünkü kırılırsa BNB/USDT çifti 250 dolara düşebilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), son birkaç gündür psikolojik desteğin yakınında 1 dolardan işlem görüyor. Bu, boğaların desteği savunduklarını ancak fiyatı daha yükseğe çıkaramadıklarını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 1 doların altında tutarsa, ADA/USDT çifti 0,80 dolara düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa kısa vadede geçersiz olacaktır. Parite daha sonra kanalın direnç çizgisini test edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler! 3

Solana’da teknik görünüm

SOL/USDT. Solana (SOL), son birkaç gündür azalan kanalın destek hattına yakın işlem görüyor. Bu, boğaların destek çizgisini savunduklarını ancak güçlü bir geri tepme elde edemediklerini gösteriyor. RSI, son birkaç gündür aşırı satım bölgesinde işlem görüyor ve düzeltmenin kısa vadede aşırıya kaçmış olabileceğinin sinyalini veriyor. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde konsolidasyon veya küçük bir geri çekilme olasılığını gösteriyor. Bu olursa, SOL/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (118 dolar) yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, kanalın direnç çizgisine olası bir ralli için yolu açabilir.

XRP/USDT. Boğalar, Ripple‘ı (XRP) 0,65 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların pes etme havasında olmadığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI aşırı satım bölgesinde, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Satıcılar şimdi XRP/USDT çiftini 0,54 doların altına düşürmeye ve psikolojik desteğe 0,50 dolardan meydan okumaya çalışacaklar. Bu olumsuz görüş, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,68 dolar) üzerinde zorlayıp sürdürürse geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, satış baskısının düşebileceğinin ilk işareti olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler! 4

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni yine azalan kanalın destek hattına kaydı. Bu, tüccarların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Düşen 20 günlük EMA (68,8 dolar) ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı kanalın destek çizgisinin altına düşürürse satış yoğunlaşabilir ve LUNA/USDT çifti 37.82 dolara düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’ya itmek için bir girişimde daha bulunacak. Bu seviyenin yine sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemeldir ancak boğalar bunu aşarsa parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 26 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0,15 dolar) düştü ve ayıların bu genel direncin yakınında satış yaptığını gösteriyor. Fiyat 0.15 ila 0.13 dolar arasındaki dar aralığın içine geri döndü. Düşen 20 günlük EMA, ayılar için avantaja işaret ederken, RSI’daki yükseliş ayrışması, satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Bu belirsizlik durumunun uzun süre devam etmesi olası değildir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, DOGE/USDT çifti 0.19 dolardan genel dirence doğru yükselebilir. Tersine, fiyat kayar ve 0.13 doların altına düşerse, parite psikolojik desteğe 0.10 dolardan düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler! 5

DOT/USDT. Polkadot (DOT), son birkaç gündür 16.81 dolarda güçlü desteğin yakınında işlem görüyor ancak küçük bir olumsuzluk, boğaların güçlü bir toparlanma sağlayamaması. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterir. Ayılar şimdi fiyatı 16.81 doların altına çekmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, satış yoğunlaşabilir ve DOT/USDT çifti bir sonraki büyük desteğe doğru 10.37 dolardan düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor.

AVAX/USDT. Avalanche’ın (AVAX) 26 Ocak’taki mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların kırılma seviyesini 75.50 dolardan koruduğunu gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 51.04 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Fiyat 51,04 dolardan yükselirse, boğaların bu seviyeye düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, AVAX/USDT çiftini birkaç gün için 75.50 dolar ile 51.04 dolar arasında tutabilir. 75.50 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin sona erebileceğinin ilk göstergesi olacaktır. Parite daha sonra düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap