BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin

BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin

Paylaş
BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin

Kurumsal yatırımcıların altcoin tercihleri devam ediyor. Lakin bu hafta tercihlerin yanında farklı bir durum da yaşanıyor. Buna nazaran Dijital varlık yatırım eserleri, 168 milyon dolar meblağında değerli çıkışlar yaşadı. Mart 2023’te borsalar üzerindeki düzenleyici kısıtlamadan bu yana en büyük çıkışa işaret ediyor. Bu eğilim mevcut piyasa hassaslığını yansıtıyor. Ayrıyeten Bitcoin’in bu hareketteki baskın rolünü vurguluyor.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin 1

Bitcoin ve altcoin piyasasında kayda paha çıkışlar

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 149 milyon dolara ulaşan para çekme süreçleriyle bu çıkışların ana odağı olarak ortaya çıktı. öbür taraftan kimi altcoin projelerine girişler var. Duyarlılıktaki bu değişim, birçok yatırımcının short konumlarını boşaltmasına yol açarak 4 milyon dolarlık çıkışa neden oldu. Çıkış eğilimi son 18 haftadır devam ediyor. Ayrıyeten bu mühlet zarfında yönetilen toplam varlıkların (AuM) %89’unu kapsıyor.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin 2

Bu son çıkışlara karşın, yıl içindeki net akışlar 265 milyon dolar ile olumlu kalmaya devam ediyor. Bu durum, kısa vadeli hareketlerde Bitcoin ve altcoin projeleri için olumsuz bir hava yaratıyor. Fakat yılın genel gidişatının hâlâ üst istikametli olduğunu gösteriyor.

Piyasa dinamikleri ve düzenleyici faktörler

Bu Ağustos ayında gözlemlenen kümülatif çıkışlar şu anda 278 milyon dolara ulaştı. Bu düşüş, yatırım eserlerinin haftalık 1,3 milyar dolar ile yıllık ortalamanın %16 altında süreç görmesiyle, piyasada epey düşük bir süreç hacmine denk geliyor. Hakim olan olumsuz hava, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot tabanlı bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının başlangıçta öngörülenden daha uzun sürebileceğinin giderek daha yeterli anlaşılmasına bağlanabilir. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından açıklanan son gecikmeler de bu hissiyata katkıda bulundu.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin 3

Küresel tesir ve kıymetli coğrafyalar da çıkışlarda tesirli. Bu çıkışlar çeşitli coğrafik bölgelere dağılıyor. Buna nazaran olumsuz havanın yaygın niteliğinin altını çiziyor. Son aylarda kıymetli oyuncular olan Almanya ve Kanada üzere kilit bölgelerde çıkışlar var. Bitcoin ve altcoin yatırımlarında sırasıyla 68 milyon dolar ve 61 milyon dolarlık çıkışlar var.

Altcoin tepkileri

Bitcoin çıkış trendinin merkezinde yer alıyor. Altcoin Ethereum toplam 17 milyon $ ile kayda kıymet çıkışlar yaşayan tek altcoin oldu. Buna karşılık, XRP ve Litecoin sırasıyla 0,5 milyon dolar ve 0,44 milyon dolarlık girişler gördü. Bu durum, farklı dijital varlıkların hakim piyasa hassaslığına verdiği farklı reaksiyonları gösteriyor. Öteki taraftan Solana ve altcoin Cardano’ya da girişler var.

BTC Piyasası: BTC ve ETH Satan Kurumsal Yatırımcıların Tercihi Bu 4 Altcoin 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin ve altcoin yatırım eserlerinden çıkışlarda son devirde görülen artış dikkat çekiyor. Buna nazaran çıkışlar, devam eden piyasa dinamikleri ve düzenleyici kararları çevreleyen belirsizlikle uyumlu. Bitcoin’in bu çıkışlarda oynadığı değerli rol, bir piyasa itici gücü olarak tesirini gösteriyor. Kısa vadeli eğilimler dalgalanmalara neden oluor. Lakin yıl içindeki net olumlu akışlar, süreksiz aksaklıklara karşın kripto paraların potansiyeline duyulan itimadı yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap