BTC.Top CEO’su Zhuoer: Temiz enerji oranı yüzde 50’yi aştı

BTC.Top CEO’su Zhuoer: Temiz enerji oranı yüzde 50’yi aştı

Paylaş
BTC.Top CEO’su Zhuoer: Temiz enerji oranı yüzde 50’yi aştı

Çin’in kripto para madenciliği hakkında aldığı sert tedbirler konusunda daha önce “Durum sandığınız kadar ciddi değil. Bitcoin ağında gözle görülür değişiklikler olmayacaktır.” diyen BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer, Twitter hesabından kısa bir değerlendirmede bulundu.

Çin’de fosil yakıtla enerji elde eden madencilerin şu anda kapatıldığını belirten Zhuoer, temiz enerji seviyesinin bu sayede yüzde 50’yi aştığını söyledi:

“Şu anda Sincan, İç Moğolistan ve Çingay bölgelerindeki madencilik tesisleri kapatılmış durumda. Sadece hidroelektrik gücüyle enerji üreten Sichuan’daki tesisler kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin madencileri arasındaki temiz enerji kullanım oranı yüzde 50’nin üzerinde…”

Elon Musk yüzde 50’yi işaret etmişti

Hatırlanacağı üzere TESLA CEO’su Elon Musk, 13 Haziran’daki tweet’inde madencilerin yüzde 50 civarındaki kısmının temiz enerjiye geçmesi haline, şirketinin yeniden Bitcoin ile araç satışlarına başlayacağını duyurmuştu.

Musk Tesla’nın daha önce bu anlamda aldığı kararı Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakın kaynaklı enerji sebebiyle askıya aldığını açıklamıştı. Musk’ın bu açıklamasının ardından Bitcoin 55 bin dolar seviyelerinden 3 haftalık zaman diliminde 30 bin dolara kadar düşmüştü.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap