BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler!

BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler!

Paylaş
BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE ile ilgili analiz ve tahminlerini Kriptokoin.com olarak sizler için mercek altına alıyoruz.

Bitcoin boğaları uzun süredir sessiz

Boğalar düşüşlerde alım yaparken, ayılar rallileri satarken Bitcoin (BTC) yılın başından beri büyük ölçüde yönsüz kaldı. Bu, hem boğaların hem de ayıların üstünlüklerini kurmak için bir sonraki tetikleyiciyi beklemesiyle fiyatın geniş bir aralıkta konsolide olduğunu gösteriyor. ABD Merkez Bankası 16 Mart’ta politika kararını açıkladıktan sonra kısa vadeli oynaklık artabilir, ancak Fed bir sürpriz yapmazsa, yeni bir trend hareketi olasılığı düşük olabilir. Bitcoin, onu kırmadan önce dip oluşumunda biraz daha zaman harcayabilir.

BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler! 1

BTC/USDT. Bitcoin, acil destekten 37.000 dolardan sıçradı ve bu, boğaların bu seviyeyi savunmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, daha düşük seviyelerde güçlü talep önerecektir. Boğalar daha sonra genel engeli 42.594 dolardan temizleyerek yukarı hareketi uzatmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, ayıların kontrolünü kaybettiğinin ilk göstergesi olacak. BTC/USDT çifti daha sonra 45.400 dolar ile yükselen kanalın direnç çizgisi arasında havai bölgeye yükselebilir. Tersine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediğini gösterir.

ETH destek hattını savunuyor

Boğalar simetrik üçgenin destek hattını savunmaya çalışıyor. Mevcut seviyeden güçlü bir sıçrama, Ether‘i (ETH) ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği hareketli ortalamalara itebilir. Fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve tüccarların yardım rallilerinde satış yaptığını gösterir. Bu, üçgenin altında bir kırılma olasılığını artıracaktır. ETH/USDT çifti daha sonra düşüş trendine devam edebilir ve 2.159 dolara düşebilir. Parite daha sonra 3.000 dolardan psikolojik seviyeye yükselebilir ve daha sonra üçgenin direnç çizgisine meydan okuyabilir.

BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler! 2

BNB/USDT. BNB, destek bölgesinden 360 ila 350 dolar arasında toparlanmaya çalışıyor. Bu, alıcıların destek bölgesi yakınındaki düşüşlerde birikmeye devam ettiğini gösteriyor. Alıcılar, ayıların kontrolünü kaybedebileceğini göstermek için fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Fiyat 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (389 dolar) üzerinde devam ederse, boğalar BNB/USDT çiftini 425 dolara itmeye çalışacak. Böyle bir hareket, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Bu, fiyatı 320 dolardan kritik desteğe çekebilir.

Ripple sert dirençle karşılaştı

XRP/USDT. Ripple (XRP) fiyatı 11 Mart’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ancak ralli 0,85 dolardan sert dirençle karşılaştı. Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini gösteriyor. Fiyat, güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (0,75 dolar) geri çekildi. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, alıcılar XRP/USDT çiftini 0,85 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 0.91 dolara yükselebilir ve ardından psikolojik dirence 1 dolardan yükselebilir. Böyle bir hareket, düşüş trendi çizgisinin üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. 0,69 doların altında bir kırılma ve kapanış, 0,62 dolara olası bir düşüş için kapıları açabilir.

BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler! 3

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 11 Mart’ta 94 doların altına düştü, ancak ayılar fiyatı 20 günlük EMA’ya (82 dolar) çekemedi. Bu, tüccarların her küçük düşüşte alım yaptığını gösterdiği için olumlu bir işaret. Yükselen 20 günlük EMA alıcılar için avantaj gösterse de, göreceli güç endeksindeki (RSI) olumsuz ayrışma, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı 94 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu gerçekleşirse, alıcılar 105 dolardaki genel engeli aşmak ve yükseliş trendini sürdürmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu yaparlarsa, LUNA/USDT çifti 115 dolara yükselebilir. Tersine, fiyat genel bölgeden düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalışacak.

SOL için seviyeler şunlar

SOL/USDT. Solana (SOL), 11 Mart’ta 81 dolardan güçlü desteğin altında kırıldı ve kapandı ve bunu 13 Mart’ta daha fazla satışla takip etti. Ancak, ayılar 24 Şubat’ta yapılan gün içi düşük 75 doları kıramadı. RSI’daki pozitif ayrışma, satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Boğalar, 14 Mart’ta fiyatı 81 dolardan kırılma seviyesinin üzerine geri çekmeye çalışıyorlar. Eğer fiyatı 81 doların üzerinde tutarlarsa, bu son düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürür. Alıcılar daha sonra SOL/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın (87 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bu, ayıların 81 dolar seviyesini dirence çevirdiğini gösterecek. Parite daha sonra 66 dolara düşebilir.

BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler! 4

ADA/USDT. Cardano (ADA), güçlü desteği 0,74 dolardan geri tepmeye çalışıyor, ancak çaba ikna edici değil. Küçük bir pozitif, RSI’nin satış baskısının düşebileceğini gösteren ilk pozitif ayrışma belirtilerini göstermesidir. Boğaların, ayıların kontrolünü kaybedebileceğinin sinyalini vermek için ADA/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın (0.85 dolar) üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu, arıza seviyesinin 1 dolardan olası bir yeniden test edilmesi için kapıları açabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların her küçük rallide sıçradığını gösterecektir. Bu, 0,74 doların altında bir kırılma olasılığını artıracak. Bu olursa, düşüş trendi 0,68 dolara kadar uzayabilir.

AVAX ve DOGE için tahminler

AVAX/USDT. AVAX 13 Mart’ta yükseliş çizgisinin altına düştü ve ayıların boğaları yendiğini gösterdi. Alıcıların 14 Mart’ta fiyatı kırılma seviyesinin üzerine çıkarma girişimleri, ayıların güçlü satışlarıyla karşılaştı. Ayılar düşer ve fiyatı 64 doların altında tutarsa, AVAX/USDT çifti 51 dolardaki güçlü desteğe kayabilir. Düşen 20 günlük EMA (74 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, satıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü kısa vadede geçersiz olacaktır. Boğalar daha sonra azalan kanalın düşüş trendi çizgisindeki engeli aşmaya çalışacaklar.

BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler! 5

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 13 Mart’ta 50 günlük SMA’dan (18 dolar) bir kez daha geri döndü, ancak boğalar fiyatın 20 günlük EMA’nın (17 dolar) altında kalmasına izin vermiyor. Fiyat, son birkaç gündür 16 ila 19 dolar arasında dar bir aralıkta kaldı ve bu, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Bu tür dar aralıklı ticareti genellikle keskin bir trend hareketi izler. Alıcılar fiyatı 19 doların üzerinde zorlar ve sürdürürse, DOT/USDT çifti 23 dolarda bir sonraki genel dirence doğru yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini verecektir.

BTC Piyasası: BTC, ETH, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT, DOGE: İşte Hedefler! 6

DOGE için boğaların çabası yetmedi

Dogecoin (DOGE), 14 Mart’ta bir yardım rallisi başlatmak için güçlü bir girişimde bulundu, ancak boğaların çabaları 20 günlük EMA’da (0,12 dolar) sert bir direnişle karşılaştı. Boğalar genel engeli aşamazlarsa, ayılar şanslarını değerlendirecek ve çifti psikolojik desteğin 0,10 doların altına düşürmeye çalışacaklar. Bu olursa, satış daha da ivme kazanabilir ve DOGE/USDT çifti 0,06 dolara düşebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 0.10 dolara geri dönerse, boğaların birikimini önerecektir. Alıcılar, trendde olası bir değişikliğin sinyalini vermek için fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,13 dolar) üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap