BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri

BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri

Bitcoin ve birden fazla altcoin, SEC’in tüm spot Bitcoin ETF müracaatları hakkında bir karar vermeyi ertelemesinden sonra düşüş yaşadı. Öbür taraftan Bitcoin’in volatilitesi son birkaç gündür arttı. Grayscale’in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı zafer kazanmasının akabinde 29 Ağustos’ta fiyat yükseldi. Lakin, SEC’in yedi spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) müracaatının tamamına ait kararı ertelediği haberi üzerine fiyat son devirdeki tüm karlarını geri verdiği için coşku kısa sürdü.  Şimdi al-sat düzeylerine odaklanıyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 1

Bitcoin al-sat seviyesi

Bitcoin’de boğalar 31 Ağustos’ta 26.947 dolalrık 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) koruyamadı. Bu da Bitcoin’i 26.833 dolarlık kırılma düzeyinin altına çeken bir satış başlattı. Son birkaç gündeki fiyat hareketleri BTC/USDT kurunun 24.800 dolar ile 31.000 dolar ortasındaki geniş aralıkta salındığını gösteriyor. Tipik olarak, traderler düşüşleri aralığın takviyesinde satın alır ve direncin yakınında satarlar. Birebir durum boğalar için de 24.800 dolarda kelam konusu.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 2

Ayılar denetimi ele geçirmek istiyorsa, fiyatı 24.800 doların altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu gerçekleşirse, BTC düşüşü 19.500 dolara kadar uzatacak. Küçük bir dayanak 24.000 dolarda. Lakin bu uzun müddet dayanmayacak.

Altcoin Ethereum al-sat seviyesi

Ethereum’da 1,626 dolardaki güçlü dayanaktan gelen toparlanma 29 Ağustos’ta 1,745 dolarda söndü. Bu durum, ayıların daha yüksek düzeylerde faal olmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 1.626 ila 1.550 dolarlık dayanak bölgesinin altına çekerek avantajlarını geliştirmeye çalışacak. Şayet başarılı olurlarsa, bu yeni bir düşüş trendinin başlangıcına işaret edecek. Altcoin ETH/USDT kuru daha sonra 1.368 dolarlık bir sonraki güçlü dayanağa düşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 3

Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden keskin bir formda toparlanırsa, boğaların takviyesi şiddetle savunduğunu gösterecektir. Bu da fiyatı 20 günlük EMA’ya (1.702dolara) düşürecek. Akabinde ise altcoin ETH direnç olarak hareket edebilecek 1.745 dolara çıkacak.

Altcoin BNB al-sat seviyeleri

Altcoin BNB’nin toparlanması 29 Ağustos’ta 234 dolarlık 50 günlük kolay hareketli ortalamada (SMA) durdu. Ayrıyeten ayılar 31 Ağustos’ta fiyatı 220 dolarlık kıymetli dayanağın altına çekti. Hareketli ortalamalar aşağı eğimli. Başka taraftan göreli güç endeksi (RSI) negatif bölgede. Buna nazaran bu da ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 200 dolardaki ruhsal takviyeye çekmeye çalışacak. Bu düzey çökerse, altcoin BNB/USDT kuru bir sonraki ana takviye olan 183 dolara ulaşacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 4

Boğalar bir rahatlama rallisi başlatmak istiyorlarsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın (222 doların) üzerine çıkarmaları gerekecek. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya ve daha sonra direnç çizgisine tırmanacak.

Altcoin XRP al-sat seviyeleri

Altcoin XRP’nin 31 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,50 dolarlık takviyesi müdafaaya çalıştığını gösteriyor. Lakin, 1 Eylül’deki fiyat hareketi ayıların baskıyı sürdürdüğünü gösteriyor. Fiyatın 0,50 doların altına düşmesi, ayıların tekrar denetimi ele aldığını gösterecek. Bu da 0,41 dolarlık güçlü dayanağa gerçek aşağı taraflı bir hareket başlatacak. Boğaların bu seviyeyi şiddetle savunması mümkün. Takviyeden bir sıçrama, altcoin XRP/USDT kurunu bir mühlet daha 0,41 ila 0,56 dolar ortasında tutacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 5

Fiyat 0,50 dolardan geri dönerse, paritenin 0,56 dolara yükselmeye çalışabileceğini gösterecek. Boğaların 0,63 dolara ve akabinde 0,73 dolara yeni bir yükseliş hareketi başlatmak için bu mahzurun üstesinden gelmesi gerekecek.

Altcoin Cardano al-sat seviyeleri

Altcoin Cardano fiyatı son birkaç gündür 0,24 dolar ile 0,28 dolar ortasında değişiyor. Boğalar 29 Ağustos’ta fiyatı aralığın üzerine çıkardı. A daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bu durum long durumundaki boğaları konumlarından çıkmaya teşvik etmiş olabilir. Satışlar daha da arttı. Ayrıyeten fiyat 31 Ağustos’ta yükseliş çizgisinin altına düştü. Ayılar bundan sonra altcoin ADA/USDT kurunu 0,24 dolarlık hayati dayanağın altına çekmeye çalışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 6

Fiyat 0,24 dolardan toparlanırsa, parite bir mühlet daha aralık içinde konsolide olmaya devam edecek. Bilakis, fiyat 0,24 doların altına düşerse, 0,22 dolara gelecek. Sonrasında ise Altcoin Cardano 0,20 dolara gerçek bir düşüşün başlangıcını işaret edecek.

Altcoin Dogecoin fiyat analizi

Boğalar altcoin Dogecoin’de bir toparlanma başlatmak için uğraş ediyor. DOGE/USDT kuru 0,06 dolarlık sağlam takviyeye kadar düşecek. Alıcıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Zira bunun altında bir kırılma düşüş trendini devam ettirecek. Parite evvel 0,055 dolara ve akabinde 0,05 dolara yakın kesin dayanağa kayacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 7

Aksine, fiyat 0,06 dolardan toparlanırsa, boğaların bu düzeye kadar düşüşleri satın aldığına işaret edecek. Boğalar daha sonra tekrar 20 günlük EMA’daki pürüzün üstesinden gelmeye çalışacak. Şayet başarılı olurlarsa, parite altcoin DOGE’de 0,08 dolara kadar yükselecek.

Solana fiyat analizi

Solana 30 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (21,37 dolar) geri döndü. Bu da ayıların denetimde kaldığını gösteriyor. Fiyat 19,35 dolar düzeyindeki hayati takviyeye ulaştı. 20 günlük EMA aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede. Buna nazaran bu da en az direnç yolunun aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. Şayet 19,35 dolar takviyesi kırılırsa, satışlar ağırlaşacak. Ayrıyeten altcoin SOL/USDT kuru 18 dolara kadar gerileyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 8

Boğalar için vakit tükeniyor. Bir toparlanma başlatmak istiyorlarsa, fiyatı 22,30 dolar düzeyindeki genel direncin üzerine süratle itmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, parite 26 dolara hakikat yükselebilir. 50 günlük SMA (23,42 dolar) bir mani olarak hareket edebilir. Lakin muhtemelen aşılacak.

Toncoin al-sat seviyeleri

Altcoin Toncoin (TON) güçlü bir yükseliş trendinde. Ayılar ralliyi 1,77 dolar civarında durdurmaya çalışıyor. Lakin boğalar fazla taban bırakmadı. Bu da boğaların kâr elde etmek için ivedi etmediğini gösteriyor. Alımlar 1 Eylül’de tekrar başladı ve TON/USDT paritesi formasyon amacı olan 1,91 dolara ulaştı. Alıcıların bu düzeye ulaşması halinde yükseliş devam edecek. Öbür taraftan parite 2,38 dolara fırlayacak. Bu düzey traderlar tarafından kar realizasyonuna şahit olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 9

Diğer taraftan altcoin TON fiyatı düşer ve 1,66 doların altına inerse bu yükseliş görüşü geçersiz olacak. Bu türlü bir hareket, daha yüksek düzeylerde agresif satışlara işaret edecek. Bu da pariteyi 1,53 dolarlık kırılma düzeyine düşürecek.

Polkadot al-sat seviyeleri

Altcoin Polkadot’un 30 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (4,56 dolar) aşağı dönmesi, hassaslığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Satışlar 31 Ağustos’ta daha da arttı. Öbür taraftan altcoin DOT/USDT kuru 4,22 dolarlık hayati dayanağa geriledi. Bu düzeyin boğalar ve ayılar ortasında bir savaşa sahne olması mümkün. Fiyat 4,22 doların altına düşerse, parite düşüş trendinin bir sonraki ayağını 4 dolara kadar başlatacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 10

Alıcılar misyonlarını yerine getiriyor. Geri dönüş yapmak istiyorlarsa, fiyatı süratli bir formda 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları ve sürdürmeleri gerekecek. Buna nazaran bunu başarırlarsa, DOT 5 dolarlık genel dirence yükselecek.

Polygon al-sat seviyeleri

Polygon’un Ağustos 29’da 20 günlük EMA’nın (0,58 doların) üzerinde kalamaması, kısa vadeli traderların kâr realizasyonunu çekmiş olabilir. Buna nazaran boğalar 30 ve 31 Ağustos’ta fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı. Fakat ayılar yerlerini korudu. Ayılar, fiyatı 0,53 dolarlık acil takviyenin altına çekerek pozisyonlarını güçlendirmeye çalışacaklar. Şayet bunu başarabilirlerse, altcoin MATIC/USDT kuru 0,51 dolarlık değerli dayanağa düşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: BTC, ETH, BNB ve 7 Altcoin İçin Al-Sat Düzeyleri 11

Fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, 20 günlük EMA’da ve yeniden 50 günlük SMA’da (0,66 dolarda) satışla müsabakası olası. Öbür taraftan, 0,51 doların altında bir kırılma düşüş trendini devam ettirecek. Altcoin için btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bir sonraki dayanak 0,45 dolar düzeyinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap