Brian Armstrong, kripto mevzuatının aciliyet haline geldiğini söyledi

Brian Armstrong, kripto mevzuatının aciliyet haline geldiğini söyledi

Paylaş
BTC Piyasası: Brian Armstrong, kripto mevzuatının aciliyet haline geldiğini söyledi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD milletvekilleri Maxine Waters ve Patrick McHenry ile yaptığı görüşmelerin akabinde, Ripple davasının ve kripto ETF’lerinin düzenlemesiyle ilgili fikirlerini paylaştı.

Armstrong, Ripple davasının milletvekilleri ortasında düzenleyici netliğe yönelik bir aciliyet yarattığını söyledi ve bu durumun ileriye dönük yasama uğraşlarına yol açtığını belirtti.

Brian Armstrong, düzenleyici netliğin ABD Milletvekilleri açısından aciliyet haline geldiğini söyledi

Geçtiğimiz günlerde ABD milletvekilleri ile görüşen Brian Armstrong, görüşmelerini kıymetlendirdi. Bununla birlikte Coinbase CEO’su spot Bitcoin ETF müracaatları ve Ripple davasındaki kararın akabinde mevzuatın aciliyet olduğunu belirtti.

Mevzuat modülleri ortasında, 21. Yüzyıl Yasası için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası, Sorumlu Mali Yenilik Yasası, Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Tedbire Yasası ve Dijital Varlık Piyasası Yapısı yasa tasarıları üzere kripto ve Blockchain ile ilgili yasalar tartışılmaktadır. Armstrong, SEC ile Ripple davasının, milletvekillerinin mahkeme kararlarına güvenmek yerine kripto düzenlemeleri için ileriye dönük yasama yolunu düşünmeye yönlendirdiğini tabir etti.

BTC Piyasası: Brian Armstrong, kripto mevzuatının aciliyet haline geldiğini söyledi 1

Coinbase, SEC tarafından menkul değerler maddelerini ihlal ettiği teziyle suçlandıktan sonra kendi davasıyla karşı karşıya kalmıştı. Coinbase yöneticileri, SEC’nin kriptoya düzenlemeleri uygulama yoluyla getirme yaklaşımına karşı çıkarak komitenin tezlerini reddetmişti.

Mayıs ayında Coinbase, “Kriptoyu Destekleme Günü” isminde bir aktiflik düzenlemeyi planladığını duyurmuştu. Lakin sonunda bu aktifliğin gerçekleşip gerçekleşmediği meçhuldü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap