Brad Garlinghouse, SEC’i eleştirdi

Brad Garlinghouse, SEC’i eleştirdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Brad Garlinghouse, SEC’i eleştirdi

Brad Garlinghouse, SEC‘in yargı sürecini eleştiren Tweet’ler attı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile olan yargı sürecini eleştirdi. Garlinghouse, SEC ile olan yargı sürecini ve bu süreçteki SEC’in halini eleştirdi.

Brad Garlinghouse, Ripple Labs ile SEC ortasındaki yargı sürecini eleştirdi

Geçtiğimiz haftalarda Ripple Labs ile SEC ortasındaki davada özet karar açıklandı. Özet kararın akabinde SEC ve Ripple cephesinden gerisi ardına açıklamalar geldi. En son Brad Garlinghouse, Ripple Labs ile SEC ortasındaki yargı sürecine ait çift tweetle cevap verdi. Garlinghouse, SEC’in yasal yargı yetkisi olmadığı halde kripto işini polis üzere yöneterek karmaşaya neden olduğunu belirtti. Ayrıyeten, yargıçları suçlamayı saçma bulduğunu ve yasanın sadakatle uygulanmasının perakendeyi muhafazanın tek yolu olduğunu vurguladı.

Ripple CEO’su yaptığı açıklamalarla SEC’in yaklaşımını eleştirdi ve kripto sanayisinin daha açık kurallarla düzenlenmesi gerektiğini savundu. Ayrıyeten, temsiliyetin Kongre üyeleri tarafından desteklendiğini ve yasanın düzenlemeye odaklanması gerektiğini belirtti.

SEC avukatlarının açıklamaları ve Garlinghouse’un reaksiyonu, Ripple davasının geleceğini ve temyiz mümkünlüğünü belirsizliğini koruyor. Şayet temyiz olursa, Ripple davası İkinci Devre Temyiz Mahkemesi’ne gidecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap