Borsalardaki Bitcoin ölçüsü tabanı gördü!

Borsalardaki Bitcoin ölçüsü tabanı gördü!

Paylaş
BTC Piyasası: Borsalardaki Bitcoin ölçüsü tabanı gördü!

Kripto para borsalarında yer alan Bitcoin (BTC) adeti, 2 milyona düşerek Ocak 2018’den bu yana taban düzeye geldi.

Kripto para borsalarında bulunan BTC ölçüsü, 2 milyona düşerek büyük bir panik yarattı. 2018’in Ocak ayından beri en düşük düzeye gelen bu data, uzmanlar tarafından farklı hallerde yorumlandı. Bu ögelerin başında merkezi borsalara olan güvensizlik ve FTX iflasının dalda yarattığı tesir geliyor.

BTC Piyasası: Borsalardaki Bitcoin ölçüsü tabanı gördü! 1

Onchain bilgileri şaşırttı

CryptoQuant tarafından yayımlanan datalara nazaran, kripto borsalarında tutulan BTC sayısı, Ağustos ayında yüzde 4 azaldı. Merkezi borsalarda tutulan BTC sayısı ise, sekördeki kaos ortamıyla bir arada beş yıldan fazla bir mühletin en düşük düzeyine geriledi. Onchain data tahlil platformu CryptoQuant, borsa rezervi olarak nitelendirilen bu ölçünün, ay içersinde 2 milyon BTC’ye (54,5 milyar dolar) gerilediğini bildirdi. Bu kıymet, Ocak 2018’den bu yana en düşük seviyeyi gösteriyor.

Matrixport‘un araştırma ve strateji müdürü Markus Thielen, kripto para borsalarının vakitle ehemmiyetini yitireceğini belirtti. Thielen, borsaların kâr oranını yüksek tutmak emeliyle yeni iş modelleri bulmak zorunda kalabileceğini söz etti. Bunlara ek olarak Matrixport, Mayıs ayında ClearLoop’a dahil olarak kurumsal müşterilere borsa dışı ödeme imkanı sunmaya başladı.

FTX‘in iflasıyla birlikte kripto yatırımcıları, borsalarda bulunan varlıklarının çekim süreçlerini hızlandırmıştı. En yüksek üçüncü süreç hacmine sahip borsa olan FTX, bu olaydan sonra gerek kesim gerekse yatırımcıların itimadını ve umudunu büsbütün sarstı . Thielen, borsalarda azalan ölçüsü bu durumla ilişkilendirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap