Borsalarda Tutulan Bitcoin (BTC) Miktarı Artıyor!

Borsalarda Tutulan Bitcoin (BTC) Miktarı Artıyor!

Paylaş
Borsalarda Tutulan Bitcoin (BTC) Miktarı Artıyor!

2019 yılı kesinlikle kripto para sektörü için büyük bir değişimin görüldüğü yıl olarak biliniyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 14.000 dolara yükselmesinin yanı sıra, kripto paralar ana akım kitlelere büyük ölçüde ulaşmayı da başardı.

Dikkat: Kripto Para Borsalarının Hepsi Masum Değil

2019 yılında artan BTC fiyatı doğal olarak sahte borsa hacimlerini de arttırsa da, kripto para platformlarında tutulan BTC sayısının artması şu an için gerçek duruyor. Yapılan son araştırmaya göre, Coinbene, HitBTC ve Bithumb gibi kripto para borsalarındaki ticari hacmin çoğu gerçeği yansıtmasa da, Coinbase Pro, Kraken ve Poloniex gibi kripto para borsaları gerçek veriler sunuyorlar.

2019 yılında 10’a yakın önde gelen kripto para borsası hacklense de, insanların belli başlı platformlara olan güveni sarsılmadı. Yine aynı rapora göre kripto para borsalarına yatırılan ve orada tutulan BTC miktarı ciddi bir şekilde artış elde etti. Yılın belirli dönemlerinde spesifik olaylarla BitMEX gibi kripto para platformlarından ciddi BTC çekim işlemi yapılsa da, bu durum piyasa genelini etkilemedi.

Özellikle Bitcoin’in yavaş yavaş yeniden yükselmeye başladığı şu anlarda, insanların aktif alım satım yapabilmek için borsalara daha fazla BTC yollayacağı tahmin ediliyor. Analistler ise beklenen boğa koşusu öncesi Bitcoin’in sert bir son düşüş daha yaşayabileceği konusunda yatırımcıları uyardı. İlgili haberi ve BTC düşüş analizini buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap