Bored Ape Yacht Club’dan sanal arazi satışı ve APECoin geliyor

Bored Ape Yacht Club’dan sanal arazi satışı ve APECoin geliyor

Paylaş
Uzman Coin: Bored Ape Yacht Club’dan sanal arazi satışı ve APECoin geliyor

Milyonlarca dolarlık maymun NFT’lerinin satıldığı ve projeye değer veren ciddi bir topluluğa sahip olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) bu sene yeni projelerle NFT evreninin karşısına çıkacak. Koleksiyonun arkasındaki şirket olan Yuga Labs, sanal arazi satışı üzerinden yüzmilyonlarca dolarlık gelir elde etmeyi plânlıyor.

Oyun odaklı platform ve APECoin de geliyor

ABD medyasından The Block’un haberine göre Yuga Labs yeni bir metaverse girişimi başlatacak ve aynı zamanda platformun kendi tokenı da çıkarılacak. Oyun odaklı metaverse girişiminin adı MetaRPG olacak ve platform bazı NFT’lerle de uyumlu şekilde çalışacak. Oyun içi uygulama mağazası üzerinden oyuncular, sahip oldukları NFT’lere göre kendi karakterlerini oluşturacaklar. Karakterlerin üzerine oyun özellikleri de eklenebilecek.

Yuga Labs’in en hayati adımlarından biri de, adının APECoin olmasına kesin gözüyle bakılan token’ı oyuncular oyun içi uygulama mağazasında kullanabildikleri gibi, takas ve trade de yapabilecekler.

Arazi satışlarından 350 milyon dolar hedefleniyor

Yuga Labs’in bu büyük projesinde ilk adım NFT formatında yapılacak olan arazi satışları olacak. Araziler; doğal kaynaklar, eserler ve bazı durumlarda da nadir karakterler gibi farklı unsurları içerecek. Toplamda, bu yıl Mart ve Ağustos aylarında yapılması plânlanan iki satışta 200 bin parsel dağıtılacak ve Yuga, her satıştan 178 milyon dolar elde etmeyi hedefliyor.

Yuga’nın bu projesinde metaverse’ün önemli platformlarından biri olan Sandbox’un kurucu şirketi Animoca Brands de yer alacak. Animoca, Yuga ile birlikte bir yarış oyunu da hazırlıyor. BAYC, 11 Mart tarihinde Animoca ile ortaklık anlaşması imzalamıştı.

Bilindiği üzere bu seneye de hızlı bir başlangıç yapan Yuga Labs, geçen hafta, Larva Labs’imn iki ödüllü NFT koleksiyonu olan CryptoPunks ve Meebits, fikri mülkiyet haklarını satın almıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap