“Boğa Tuzağı!” Santiment’ten Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminler!

“Boğa Tuzağı!” Santiment’ten Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: “Boğa Tuzağı!” Santiment’ten Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminler!

Önde gelen kripto tahlil platformu Santiment, piyasadaki ‘boğa tuzağı’ söylentilerine dikkat çekiyor. Fakat Santiment’e nazaran bir metrik, Bitcoin fiyatının diğer bir yükselişe şahit olacağını gösteriyor. Ayrıyeten analitik platformu Ethereum ve Litecoin’in geleceğini pahalandırıyor.

FUD artarsa Bitcoin fiyatını 50.000 dolara çıkarabilir!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada yeşil günler artıyor. Bu da boğa piyasasının başladığına yönelik tezleri güçlendiriyor. Bununla birlikte, bunun bir ‘boğa tuzağı’ olduğu tarafında kuşkular de var. Santiment, toplumsal medya platformlarındaki “boğa tuzağı” kelamlarının artmasına dikkat çekiyor. Bunun kripto piyasası için kaygı, belirsizlik ve kuşkunun (FUD) yayıldığını gösterdiğini söylüyor.

Bununla birlikte, piyasa istihbarat firması, artan FUD’u takip eden devirlerin kripto varlıkları için fiyatlarda bir artışa yol açma eğiliminde olduğunu ve bunun Bitcoin fiyatının bir ralli duraklamasından sonra daha yükseğe çıkmanın eşiğinde olduğu manasına gelebileceğini söylüyor. Bu bağlamda Santiment, şu açıklamayı yapıyor:

Yatırımcılar kripto piyasalarının şu anda bir boğa tuzağında olabileceğinden korkuyor. Lakin Bitcoin momentumunu şimdilik durdurmuş olsa da, Ethereum ve altcoin’ler bir defa daha patlıyor. FUD artarsa BTC’yi 50.000 dolara çıkarabilir.

BTC Piyasası: “Boğa Tuzağı!” Santiment’ten Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminler! 1Kaynak: Santiment

Ethereum daha fazla üst taraflı potansiyele sahip!

Santiment daha sonra, başkan altcoin Ethereum’a bakıyor. Borsalar dışında ETH tutan en büyük kripto balinalarının cüzdan boyutlarını artırmasına dikkat çekiyor. Bunun, daha fazla üst istikametli potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Tahlil firmasına nazaran, borsa dışı Ethereum balinaları 128,69 milyar dolar pahasında 54,6 milyon ETH ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyini elinde tutuyor. Bu doğrultuda analitik platformu, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ethereum, Haziran 2022’den bu yana en yüksek düzeyi olan 2.349 dolara yanlışsız tırmandı. En büyük borsa dışı balina cüzdanlarının zenginleştiği ve en büyük borsa balina cüzdanlarının daha az satış gücüne sahip olduğu uzun vadeli eğilim, daima bir tırmanış için umut verici bir kombinasyondur.

BTC Piyasası: “Boğa Tuzağı!” Santiment’ten Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminler! 2Kaynak: Santiment

Litcoin için yükseliş trendinin bilakis dönmesi mümkün

Son olarak Santiment, peer-to-peer ödeme ağı Litecoin’i ele alıyor. Küçük ölçülerde LTC tutan cüzdanların artan FUD nedeniyle birdenbire düşmesiyle yükseliş trendinin bilakis dönebileceğini söylüyor. Bu bahisteki görüşlerini ise şu formda açıklıyor:

10 gün evvel LTC tutan yaklaşık 199.000 cüzdan artık hiç coin tutmuyor. Bu, Ekim 2022’den bu yana cüzdanlardaki en büyük düşüş. LTC’nin BTC karşısındaki piyasa pahası beş ayda -%55 düştü. Fakat FUD ve küçük cüzdanların düşmesi bunu aksine çevirebilir.

BTC Piyasası: “Boğa Tuzağı!” Santiment’ten Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Tahminler! 3Kaynak: Santiment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap