BoE Fintech Liderinden Kripto Açıklaması

BoE Fintech Liderinden Kripto Açıklaması

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BoE Fintech Liderinden Kripto Açıklaması

Bank of England (BoE) liderinden kriptoya dair açıklamalar geldi.

Bank of England fintech lideri kripto paranın maksadını gerçekleştirmediğini söyledi. BoE fintech lideri, kripto paranın ‘paranın hiçbir fonksiyonunu yerine getirmediğini’ söyledi.

BoE Fintech Liderinden Kriptoya Sert Sözler

Yakın tarihli bir aktiflikte, İngiltere Merkez Bankası’nın fintech lideri Tom Mutton, kripto para ünitelerinin anonimliğini eleştirdi. İngiltere Merkez Bankası’nın fintech yöneticisi Tom Hutton, geçtiğimiz günlerde Londra’daki Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde Birleşik Krallık’ın bir merkez bankası dijital para ünitesi (CBDC) kurma planları hakkında konuştu. Bir rapora nazaran, Hutton’ın konuşması zımnilik ve anonimlik üzerine odaklandı. 

Ulaş Utku Bozdoğan: BoE Fintech Liderinden Kripto Açıklaması 1

Mutton, Birleşik Krallık’ın dijital sterlin planlarını fakat “en yüksek saklılık standartlarına sahipse” uygulanabilir olarak tanımlarken, bu türlü bir eserin asla anonimlik özelliği taşımadığını açıkladı:

“Gizlilik ve anonimlik, olmaması gereken bir biçimde eşanlamlı olarak kullanılıyor.”

Mutton’ın yorumları, Bank of England‘ın lider yardımcısı John Cunliffe’in  Londra’daki Innovate Finance Küresel Summit’te konuşmasının üstüne geldi.

17 Nisan aktifliği sırasında Cunliffe, CBDC’leri ve stablecoin’leri ele aldı ve aktiflik iştirakçilerine “ödemelerde daha fazla verimlilik ve fonksiyonellik mümkünlüğü sunacağını” lakin “mevcut tekliflerden rastgele birinin sağlamlık standartlarını karşılamasının son derece düşük olduğunu” söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap