Bloomberg stratejisti Mike McGlone: Bitcoin ETF’i gelecek ay kabul edilebilir

Bloomberg stratejisti Mike McGlone: Bitcoin ETF’i gelecek ay kabul edilebilir

Paylaş
BTC Piyasası: Bloomberg stratejisti Mike McGlone: Bitcoin ETF’i gelecek ay kabul edilebilir

Bloomberg Baş Emtia Analisti Mike McGlone, SEC’nin Ekim ayında Bitcoin borsa yatırım fonu taleplerinden birini onaylayabileceğini söyledi. ABD’nin, şu ana kadar çeşitli Bitcoin ve bir tane de Ethereum ETF’ini kabul eden Kanada örneğini takip edebileceğini belirten McGlone, SEC üzerinde her geçen gün bu anlamda baskının arttığını söyledi.

“Paranın akması için yasal bir pencere olacaktır”

Başarılı analiste göre ETF’ler konusunda bir vadeli kontrat ETF’i de başlangıç adımı olabilir:

“Vadeli işlemlere dayalı bir ETF şu an için beklentileri karşılamayabilir ancak bu, hiçbir şey olmamasından iyidir. Ayrıca, büyük miktarlarda paranın bu endüstriye akması için de yasal bir pencere açacaktır.”

McGlone’un beklentisi 100 bin dolar üzeri…

Uzun zamandır hazırladığı raporlarla Bitcoin fiyatındaki beklentilerini çok net şekidle söyleyen Mike McGlone, özellikle yaz aylarındaki keskin düzeltmeye rağmen, en büyük kripto paranın 100 bin dolara gitme ihtimalinin, 20 bin dolara düşme ihtimalinden fazla olduğunu söylemişti.

İnterneti yasaklamanın, Bitcoin’i engellemek için tek yol olduğunu da savunan başarılı stratejist, ABD’de Bitcoin ya da kripto paraların yasaklanma olasılığının, artan benimsenme sebebiyle her geçen gün azaldığını da belirtmişti.

Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas da, daha önce yaptığı açıklamada bir ETF kabulünün Kasım ayı içinde olmasını beklediğini söylemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap