Bloomberg raporu: Bitcoin zirveyi yakalayana dek altcoin’lere gün yüzü yok

Bloomberg raporu: Bitcoin zirveyi yakalayana dek altcoin’lere gün yüzü yok

Paylaş
Bloomberg raporu: Bitcoin zirveyi yakalayana dek altcoin’lere gün yüzü yok

Bloomberg, Kasım ayı kripto para raporunda piyasada olan biteni masaya yatırdı. Bloomberg analistlerinin görüşlerine yer verilen raporda, analistler farklı bakış açılarına karşın bir gerçek üzerinde aynı fikirde gibi görünüyor: İlk olarak Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmalı, Ether ve diğer altcoin’ler sabırla kendi yükseliş sıralarını beklemek zorundalar.

Haziran ayında Bitcoin, 14,000 dolara kadar çıkmasına karşın BTC’nin %30 ağırlığa sahip olduğu Bloomberg’in kripto para endeksi Galaxy Crypto Index (BCGI), 5 Ocak 2018’de 1650 olarak kaydedilen zirve seviyesinden çok uzaktı.

Endeks, lider kripto paranın 14,000 dolar olduğu gün yalnızca 591’e kadar çıkabildi. Bu, endekste yer alan sırasıyla %30 ve %24.69 gibi büyük ağırlıklara sahip diğer kripto paraların kötü performansından kaynaklanıyordu. Endeks hesaplamasına bu kripto paraların yanı sıra %5’in altındaki ağırlıklarıyla EOS, Bitcoin Cash, Litecoin ve Zcash de dahil ediliyor.

Bloomberg analistleri, “BCGI’nin Haziran ayındaki zirvesinin üzerine tırmanabilmesi için Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması gerektiğini düşünüyoruz.” diyor.

Analistler ayrıca, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 8000 – 12,000 dolar aralığında kalmasını bekliyor.

Bloomberg Galaxy Crypto Index (BCGI)

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap