Bloomberg Analistlerine Nazaran Bitcoin (BTC) Tabana Yakın Olabilir

Bloomberg Analistlerine Nazaran Bitcoin (BTC) Tabana Yakın Olabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Bloomberg Analistlerine Nazaran Bitcoin (BTC) Tabana Yakın Olabilir

Bloomberg analistlerine göre, en popüler fiyat momentum göstergesi kritik bölgeye girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lider kripto para birimi Bitcoin, Fed’in duyuruları ve Rusya Merkez Bankası uyarıları üzerine neredeyse 38.000 dolara düştü. Bloomberg Business uzmanları tarafından paylaşılan analize göre Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) “büyülü” 30-40 bölgesine girdi.

Tarihsel olarak, RSI 40’ın altında olduğunda, Bitcoin (BTC) aşırı satışa uğrar: Ayıların fiyatı bastırmak için daha fazla enerjisi kalmaz.

RSI, 1978’de hisse senedi ve emtia analisti J. Welles Wilder tarafından icat edildi. Daha önce de belirtildiği gibi büyük kripto paralar için RSI, Ocak ayının başından bu yana “aşırı satım” sularında bulunuyor.

7 Ocak 2022’de, ikinci bir kripto para birimi olan Ethereum (ETH) için iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu nedenle bazı analistler, BTC ve büyük altcoinlerin devam eden mini ayı piyasasının dibe yaklaştığından emin.

Kripto Para Piyasası İçin Zor Gün

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %9 oranında düştü: BTC’nin fiyatı büyük satışların ortasında kısa bir süreliğine 38.100 dolara kadar geriledi. Bugün erken saatlerde bildirdiği gibi, piyasa paniği ABD Merkez Bankası tarafından gelen haberlere bağlı.

Coinglass’a göre, son 24 saat içinde 726 milyon dolardan fazla kripto pozisyonu tasfiye edildi; boğalar bu devasa hacmin %81’inden fazlasından sorumludur.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap