Bloomberg Analisti: Krizde Bu Bitcoin’i Bile Geride Bırakabilir!

Bloomberg Analisti: Krizde Bu Bitcoin’i Bile Geride Bırakabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Bloomberg Analisti: Krizde Bu Bitcoin’i Bile Geride Bırakabilir!

Bloomberg’in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone’a nazaran, tecrübeli yatırımcılar ve finans uzmanları ABD’nin bir resesyona yanlışsız gittiği konusunda hemfikir. Bu sırada, kimi varlık sınıfları, ekonomik buhran ortaya çıkarken başkalarından daha âlâ performans gösterebilir. Bu noktada McGlone, Bitcoin dışında bir varlığa daha işaret ediyor. İşte detaylar…

McGlone: Altın, Bitcoin (BTC)’i geçebilir

McGlone, 7 Mayıs’ta bir paylaşım yaptı. Hem altının hem de Bitcoin’in 100 haftalık hareketli ortalamasını (MA) gösteren bir grafiğe dikkat çekti. Bu sakinlik sırasında, bilhassa borsada düşüş kelam hususuysa altın, Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha avantajlı pozisyonda. McGlone, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Momentum ve ABD’nin resesyona girme eğilimi, bilhassa borsanın düşmesi halinde, 2023 yılında altına Bitcoin karşısında avantaj sağlayabilir. Kripto için düşüşlere karşı metalin üst gerçek hareket etmesi 100 haftalık bazda mevcut yörüngedir ve kilit soru trendi neyin durduracağıdır.

BTC Piyasası: Bloomberg Analisti: Krizde Bu Bitcoin’i Bile Geride Bırakabilir! 1

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere FED’in faiz oranlarını 25 baz puan artırarak son yirmi yılın en yüksek düzeyi olan yüzde 5,25’e çıkarması ve bunun da yükselen faiz oranlarıyla korelasyonuna işaret etmesiyle birlikte, enteresan bir halde, altın daha evvel ons başına 2.052 dolara kadar güçlü bir yükseliş gösterdi. BullionVault platformundan alınan en son bilgilere nazaran, altın ons başına 2.023 dolardan süreç görüyordu. Bu fiyat birkaç gün evvelki doruğundan neredeyse 30 dolar daha düşük. Fakat tekrar de bir ay öncesine nazaran yüzde 0,74 yahut 17 dolar daha yüksek.

BTC Piyasası: Bloomberg Analisti: Krizde Bu Bitcoin’i Bile Geride Bırakabilir! 2

Bitcoin fiyat tahlili: Sırada ne var?

Bitcoin’e gelince, emtia uzmanı McGlone, en büyük kripto paranın “30.000 dolar direncinin üzerinde kalmasının tüm kriptolar için gelgitin döndüğünün birinci göstergesi olacağı belirtti. Lakin doruğun 2 Mayıs itibariyle güçlenmekte üzere durduğu” görüşünü lisana getirdi. McGlone, “Borsa ve risk varlıklarıyla altın ortasındaki yüksek korelasyonun Bitcoin’i Mayıs başında savunmasız bir pozisyona getirdiğini görüyoruz” diye ekledi.

Nitekim en son datalara nazaran, Bitcoin şu anda 27.500 dolarlık fiyatla el değiştirirken, gün içinde yüzde 0.8 ve bir evvelki hafta boyunca yüzde 2 düşüş yaşadı. Son olarak, McGlone’un da belirttiği üzere, “yumuşak iniş ve en berbatın geride kaldığına dair fikir birliği, pay senetleri ve kriptolarda benzer” bir şeye işaret ediyor. Bunların, yükselişe işaret ettiğini sav ediyor.  Bloomberg Economics’in resesyon iddiaları Temmuz ayına hakikat kaymış durumda.

BTC Piyasası: Bloomberg Analisti: Krizde Bu Bitcoin’i Bile Geride Bırakabilir! 3

Bu ortada, Société Générale’in stratejisti Albert Edwards, “ABD’nin resmi öncü göstergesinin bize bir resesyonun yarın değil, gelecek hafta değil, bugün gerçekleşeceğini söylediğini” belirtiyor.  Bunun “marjlarda ve kârlarda bir çöküşe yol açacağına” inanmakta. Ayrıyeten muhtemelen kurumsal kârlar ve yararlarla yakından ilgili olan pay senetlerini savunmakta.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap