Bloomberg Analisti: Bu Olursa Bitcoin Fiyatı Çakılır!

Bloomberg Analisti: Bu Olursa Bitcoin Fiyatı Çakılır!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti: Bu Olursa Bitcoin Fiyatı Çakılır!

Kıdemli Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’de boğa kalmaya devam ediyor. Fakat, paylaştığı bir senaryo gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı ve kripto piyasasının ‘zarar göreceğini’ söylüyor.

‘Bitcoin fiyatı bu olursa sert düşecek’

Tecrübeli analist, Bitcoin fiyatı dalgalanırken ve altcoin piyasası toparlanırken optimist kalmaya devam ediyor. Yeni bir Stansberry Research röportajında, BTC giderek “küresel bir dijital teminat” haline geldikçe, Bitcoin ve altcoin’ler hakkında “çok yükseldiğini” söyledi. Lakin Bloomberg stratejisti, makro görüntü ve borsanın kripto paraların büyüme potansiyelini etkileyeceğini söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti: Bu Olursa Bitcoin Fiyatı Çakılır! 1

Stansberry Research röportajında, düşüş senaryosunda, “Bitcoin, Ethereum, altcoin piyasasında, büyük fotoğrafta büsbütün boğayım. Lakin pay senetlerinde potansiyel olarak ayı piyasası olarak görüyor. Piyasanın geri çekilmesi konusunda çok telaşlıyım.”

McGlone daha sonra, “Bu yüzden Bitcoin’i dünyadaki global dijital teminat olarak görüyorum. Her risk yöneticisi, her geçen gün, hepsi ‘Bundan bir kesim almak gerektiğini’ biliyorlar.”

“Borsa düşüşe geçerse Bitcoin’de düşer”

McGlone ayrıyeten, borsa düşüşe geçerse kısa vadede Bitcoin ve altcoin’lerin de düşebileceğinden telaş duyduğunu da söylüyor:

Borsadaki sert düşüşten hâlâ endişeleniyorum. Demek istediğim, S&P 500’de büsbütün %20’lik bir düşüş bekliyorum ve bunu beklersem, kripto paraların ziyan görmesini bekliyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti: Bu Olursa Bitcoin Fiyatı Çakılır! 2

McGlone, Bitcoin’in eninde sonunda uzun vadeli fiyat amacı olan 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in performansının hâlâ büyük ölçüde borsanın fiyat hareketine bağlı olduğunu söylüyor.

İşte belirtmek istediğim temel fark şu: Bitcoin ‘dijital altın’ daha düzgün iş yapacak, birçok (diğer kripto paralardan) daha yeterli performans göstermeye devam etmeli… Ancak korkarım ki Bitcoin 20.000 doların altında, 20.000 dolar civarında bir baskıya sahip olabilir. Bir noktada 100.000 doların üzerine çıkacak. Yalnızca borsadaki bu halı çekişmenin üstesinden nasıl geleceğimizi görmeli.

Bitcoin balinaları tekrar hareket halinde, yeni bir ralli sinyali mi?

McGlone’ın kısa vadeli düşüş beklentisine paralel olarak, BTC fiyatı 30.000 dolara ulaştığında balinalar durumlarını terk etmeye başladı. Fakat son vakitlerde balinaların yine BTC biriktirmeye ilgi göstermeye başladığı gözlemleniyor.

Santiment tarafından sağlanan bilgilere nazaran, fiyatların hafif düşüşü ve dalgalanması sırasında, 100 ila 10.000 BTC tutan adresler, 11 Nisan’dan bu yana yığınlarına toplam 64.094 BTC ekledi. Balinalardan BTC’ye olan yüksek ilgi nedeniyle balina başına BTC arz pahası 5.350 BTC/Balina üzere sabit bir sayıya ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti: Bu Olursa Bitcoin Fiyatı Çakılır! 3

Glasssnode’un bilgilerine nazaran 0.01 coin tutan adres sayısı ATH düzeyine ulaştı. Bu da ferdi yatırımcıların BTC’ye inanç göstermeye devam ettiğini gösteriyor.

Ek olarak, madencilik zorluğunun şu anda ATH düzeyi olan 209 zettahashe ulaştığını belirtelim. Madencilik zorluğu, bir bloğu kazmak için gereken hesaplama uğraşını tabir eder. Vakitle artar ve madencilerin süreçleri doğrulamasını ve ödül kazanmasını zorlaştırır. Btcpiyasasi.com bu metriğin tarihi olarak kaydettiği fiyat hareketlerine bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap