Bloomberg analisti, Bitcoin’in gidişatı konusunda uyardı

Bloomberg analisti, Bitcoin’in gidişatı konusunda uyardı

Paylaş
BTC Piyasası: Bloomberg analisti, Bitcoin’in gidişatı konusunda uyardı

Bloomberg Intelligence’ın kripto analisti Jamie Coutts, Bitcoin ile ilgili bir ihtar yayımladı ve varlığın likidite daralmasına karşı savunmasın durumda olduğunu söyledi.

X üzerinden konuşan analist, Bitcoin’in temmuz ayı ortasında bir “çıkış sinyali” verdiğini ve o periyot mevcut fiyattan yaklaşık %11 oranında daha yüksek bir fiyatla karşılaştığımızı söyledi.

Likidite genişliği vurgusu

Coutts, Bitcoin’in yükselişi için global bir likidite genişlemesine gereksinim duyduğuna dikkat çekti.

“Bu ortada global likidite daralması (para arzı ve merkez bankalarının bilançoları) yavaşladı. Buna karşın durum hala son derece olumsuz görünüyor. Durum bilakis dönene kadar Bitcoin’in yükselmesi pek mümkün görünmüyor”

BTC Piyasası: Bloomberg analisti, Bitcoin’in gidişatı konusunda uyardı 1

Analist, ABD’deki likidite düzeyleri ile ilgili olarak şu tabirleri kullandı:

“Her ne kadar ABD likidite endeksi son vakitlerde daha yüksek bir düzeyde yer alsa da yatay bir aralıkta süratli bir biçimde hareket ediyor. Bu düzeyde manalı bir yükseliş olmadığı takdirde ki bu sadece Fed’in siyaset değişikliğiyle gerçekleşebilir, bu da kısa vadede pek mümkün görünmüyor”

BTC Piyasası: Bloomberg analisti, Bitcoin’in gidişatı konusunda uyardı 2

Bloomberg analisti, spot Bitcoin ETF’inin onaylanma ihtimaline ait de konuştu ve potansiyel bir onay geldiği takdirde bunun kripto dalı için uzun vadede olumlu bir katalizör olabileceğini söyledi. Bununla birlikte analist, bu türlü bir durumda bile likidite artana kadar kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara olan talebinin düşük bir düzeyde yer alacağını düşünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap